За продаж алкоголю неповнолітнім – штрафи та анульовання ліцензії

На сьогодні залишається актуальною проблема вживання пива,  алкогольних, тютюнових виробів неповнолітніми. Однією з головних причин є недотримання законодавства продавцями зазначеної групи товарів, їх легковажне ставлення до заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Адже цигарки і горілка – початок згубного шляху, на який несвідомо потрапляють підлітки.

Власникам розважальних закладів та місць продажу алкогольних напоїв, що згідно з Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (ст. 15-3) передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольних), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольного, слабоалкогольних напоїв, вин столових  або тютюнових виробів зобов'язаний   отримати   у   покупця,   який   купує  пиво  (крім безалкогольного),  алкогольні  напої,  слабоалкогольні напої, вина столові  або  тютюнові  вироби,  паспорт  або  інші документи, які підтверджують  вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви, щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця  надати  такий  документ,  продаж  пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

За неправомірні дії з боку суб’єктів господарювання, щодо продажу неповнолітнім пива (крім безалкогольного), алкогольного, слабоалкогольних напоїв, вин столових  або тютюнових виробів передбачена адміністративна відповідальність із застосуванням штрафу у розмірі 6 800 грн. Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності, і також сплачує штраф від 500 до 1700 грн. Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

Тож шановні підприємці! Звертаємося до Вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління.

Переглядів: 2 268