Яворівські чиновники нагадали працедавцям про відповідальність за невиплату підвищеної зарплати

«Сприяння легалізації зайнятості населення та бачення роботодавцями ролі та функцій Державної служби зайнятості на ринку праці», – ця тема стала лейтмотивом розмови за круглим столом в Яворівському районному центрі зайнятості.

Своє бачення легалізації зайнятості населення озвучили заступник голови Яворівської райради Володимир Мацелюх, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі Яворівської РДА Юрій Кміть, керівники підприємств, соціальні партнери.

Тон у розмові задав голова комісії з припинення юридичної особи, який до реформування очолював Яворівський районний центр зайнятості Михайло Вигринович, який разом з колегами-фахівцями озвучив інформацію про результати роботи Яворівського РЦЗ упродовж 2016 року.

За словами Михайла Вигриновича, роботодавцям слід пам’ятати, що розмір заробітної платні не може бути меншим за мінімальний, що передбачено відповідним законодавством. У місячному розмірі: з 1 січня – 3200 грн; у погодинному розмірі: з першого січня – 19,34 грн.

«Роботодавцям служба зайнятості пропонує одержати компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – за умови створення нових робочих місць та працевлаштування на них безробітних», – наголосив М. Вигринович.

Також мова йшла про нові методи роботи відділу взаємодії з роботодавцями щодо задоволення кадрових потреб підприємств, організацій та установ, засади реформування Державної служби зайнятості.

Що стосується легалізації зайнятості та детінізації заробітної платні, то наголос було зроблено про штрафні санкції за порушення трудового законодавства.

Під час дискусії усі учасники події мали можливість висловити своє бачення щодо ролі та функцій Державної служби зайнятості на ринку праці та подати пропозиції щодо розширення функціонування цієї державної структури та механізмів покращення співпраці з роботодавцями.

Голова комісії з припинення юридичної особи Михайло Вигринович нагадав, що відповідно до статті 8 Закону України від 21 грудня 2016 року, № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік», з 1 січня 2017 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі – 3200 гривень.

Поряд з цим, відповідно до Закону України від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

«Окрім цього, Законом внесено зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України, а саме: збільшено фінансову відповідальність суб’єкта господарювання за: недопуск до проведення перевірки, якщо предметом такої перевірки є питання фактичного допуску до роботи осіб без укладання трудового договору або з оформленням такої особи на неповний робочий день, якщо насправді вона працює повний робочий день – 100 мінімальних заробітних плат (320 000 грн); фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору. Виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та ПДФО. Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві – 30 мінімальних заробітних плат (96 000 грн); недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також встановлених Законом гарантій і пільг військовослужбовцям – 10 мінімальних заробітних плат (32000 грн); недопуск до проведення перевірки контролюючих органів з питань додержання законодавства про працю – 3 мінімальних заробітних плат (9 600 гривень).

Слід пам’ятати, що виплата заробітної плати, нижче встановленого рівня, чи нелегальна зайнятість – це відсутність або неналежне пенсійне забезпечення в майбутньому», – інформує Михайло Вигринович.

Джерело: ZIK

Переглядів: 375