Відбулося чергове засідання комісії із заслуховування керівників підприємств «мінімізаторів»

У четвер, 12 вересня під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Назара Сойка, за участю начальника відділу економічного розвитку, торгівлі та промисловості управління економічної політики та агропромислового розвитку Віталія Байди проведено чергове засідання комісії із заслуховування керівників підприємств «мінімізаторів», в яких середня заробітна плата склала менше законодавчо встановленого мінімуму.

Участь у засіданні взяли директор Яворівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Михайло Вигринович; директор Новояворівської міської філії Львівського обласного центру Зайнятості Світлана Осьмак; начальник Новояворівського відділення обслуговування громадян (сервісний  центр) головного Управління пенсійного Фонду України у Львівській області Оксана Корб’як; начальник Яворівського  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області Марія Дудич та головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Городоцького управління ГУ ДПС у Львівській області Ірина Ванник.

Заслухано фізичних осіб підприємців та керівників підприємств району, які ведуть господарську діяльність та мають найманих працівників з середньою заробітною платою — меншою за мінімальну.  В ході засідання надано рекомендації суб'єктам господарювання щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам.

Окремо наголошувалось роботодавцям підняти заробітну плату та не допускати її виплати на мінімальному рівні. Слід зазначити, що робота з підприємцями «мінімізаторами» покладена на державний контроль. Тому на комісії  наголошувалось на необхідності дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та недопущення її виплати на мінімальному рівні.

Під час проведення зустрічі заступник голови райдержадміністрації Назар Сойко наголосив присутнім суб’єктам господарювання — роботодавцям, що Уряд ухвалив Розпорядження №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», яким передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками та нагадала, що обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятого працівника є вчасне подання власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою - підприємцем до органу ДФС за місцем основного обліку повідомлення про прийняття працівника на роботу, що передбачено Кодексом законів про працю України. Форма такого повідомлення затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. №413

В ході засідань представники робочих груп  проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників.

Адже офіційне оформлення трудових відносин є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Члени робочих груп і надалі будуть здійснювати моніторинг дотримання норм трудового законодавства суб’єктами господарської діяльності, з тим щоб унеможливити порушення гарантій з оплати праці. 

Переглядів: 2