Семінар з питань легалізації виплати заробітної плати

11 листопада,  у Яворівській РДА  відбувся семінар з питань легалізації виплати заробітної плати. Участь у семінарі взяли керівник апарату райдержадміністрації Зоряна Мірило, начальники Новояворівського центру зайнятості Стефанія Мушак, Управління Пенсійного фонду України у Яворівському районі Володимир Галак, правоохоронні органи, головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області Оксана Яворівська та представники відділів Яворівської РДА. На зустріч було запрошено керівників яворівських підприємств, що мають статус мінімізаторів

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області Яворівська О.Г. на семінарі особливу увагу приділила легалізації заробітної плати. Зокрема, нагадала про те, що людина, отримуючи заробітну плату «в конверті», позбавлена соціальних гарантій, а саме, позбавляється права на оплату листка тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, позбавляється пристойного розміру пенсії в старості. Працюючи неофіційно громадяни позбавляються права на виплати втрати частини працездатності в разі нещасного випадку на виробництві (у тому числі родині у випадку смерті працівника) або в разі набуття професійного захворювання, адже в разі настання таких випадків, за відсутності належним чином оформлених трудових відносин, довести факт перебування потерпілого з тим чи іншим підприємством практично неможливо.

Крім того, працюючи «нелегалом» в рідній країні громадяни практично не захищені від незаконного звільнення, можуть бути позбавлені права на відпочинок (надання відпустки, а в окремих випадках і її оплати), можуть бути, не відаючи того, залучені до шкідливих умов праці, або протипоказаних для їх здоров`я робіт без належних доплат чи компенсацій та інших гарантій, закріплених трудовим законодавством України. Також, в разі порушення роботодавцем трудових прав, працівник, який отримує заробітну плату «в конверті» не зможе захистити свої права в судовому порядку без підтверджуючих документів про укладення трудового договору.

Над необхідністю укладення трудового договору варто замислитись роботодавцям, адже наймані працівники, не оформлені належним чином, в своїй більшості (як приклад, працівники магазинів, барів, складів), пов`язані з матеріальними цінностями та грошовими засобами безпосередньо. Не оформивши трудовий договір і, відповідно, не уклавши договір про матеріальну відповідальність, роботодавець ризикує втратити більше, ніж суму податків, пов`язаних з нарахуванням заробітної плати.

Нагадуємо, що кожного місяця за даними звітності з єдиного соціального внеску формується перелік підприємств, які нараховують заробітну плату нижче мінімальної, який передається іншим органам влади, які згідно з розпорядженням беруть участь у робочих групах.

 

Кожен із запрошених звітував про ситуацію, яка склалася. За результатами розгляду поданих матеріалів прокуратурою, податковою інспекцією, інспекторами з праці будуть проведені спільні перевірки своєчасності та повноти нарахування заробітної плати.

 

Гідна заробітна плата – це запорука спокійного і благополучного життя як для роботодавця, так і для працівника.

 

Переглядів: 985