Семінар – нарада із суб’єктами господарської діяльності

В четвер, 11 травня, в Яворівській райдержадміністрації відбувся семінар – нарада із суб’єктами господарської діяльності щодо попередження випадків порушення діючого законодавства в частині встановлених законом вимог щодо забезпечення гарантованого державою рівня оплати праці.

Учасники наради обговорили  легалізацію найманої робочої сили, виплату заробітної плати не нижче встановленого рівня, можливість компенсації Державною службою зайнятості видатків на сплату ЄСВ при умові створення нових робочих місць, відповідальність СГД за порушення вимог чинного законодавства щодо не виплати заробітної плати.

На початку семінару виступила заступник голови райдержадміністрації Ірина Масюк, яка у вступному слові наголосила на важливості співпраці влади та бізнесу, на провадженні постійного конструктивного діалогу, з метою досягнення повної довіри та порозуміння, що легалізація трудових відносин, сплата податків і єдиного соціального внеску – це законодавчо закріплені права працюючої людини сьогодні та гарантоване майбутнє завтра. Легалізація зарплат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави.

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області Оксана Яворівська розповіла присутнім про важливість прозорого провадження підприємницької діяльності, легалізації трудових відносин, забезпечення виплати заробітної плати не нижче мінімально встановленого рівня, про цивільно-правові угоди, рекомендувала  роботодавцям  при оформлені  найманих працівників встановлювати  випробовувальний термін до 6 місяців. Докласти зусилля для ведення соціально відповідального бізнесу, оформляти трудові відносини  з найманим персоналом, приділяти значну увагу питанню виплати заробітної плати нижче мінімально встановленого рівня згідно закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня 2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Заступник  начальника  Городоцького  об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області Галак В. М.  зазначив, що гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про „тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду. Мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому.  Зокрема, наймані працівники повинні пам’ятати: для того, щоб працівнику був зарахований повний місяць страхового стажу, заробітна плата повинна виплачуватись відповідно до встановленого законодавством мінімального розміру та з неї мають бути сплачені внески до Пенсійного фонду. Періоди, за які не були сплачені внески, не входять до страхового стажу найманого працівника та не включаються у заробіток для обчислення пенсії.

DSC_0969

Переглядів: 357