ПОЛІЦІЯ НАГАДУЄ: продаж тютюнових виробів неповнолітнім заборонено!

Особливо небезпечними є наслідки вживання тютюнової продукції молоддю. Важливим аспектом розвитку суспільства є здорова нація та добробут його громадян. Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв татютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» - далі Закон).
Також, цією статтею визначено, що продавець зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
У разі відмови покупця надати такий документ - продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!!
Відповідальність за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробівособам, які не досягли 18 років передбачена Законом та Кодексом України про адміністративні правопорушення. Так, згідно зі статтями 15,17 Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу - 6800 гривень.
Відповідно ч.3 статті 156 КУпАП до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це від 510 грн. до 1700 грн.
Тому, поліція звертається  до приватних підприємців з проханням неухильно дотримуватись норм чинного законодавства та не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові виробинеповнолітнім.
Також поліція закликає громадян, які стали свідками продажу чи купівлі неповнолітніми цигарок або алкоголю, зупинити і продавця, і дитину. А також повідомити про такий факт правоохоронні органи для вжиття жорстких заходів реагування!

Переглядів: 272