Законом України від 21.12.2016 № 1801-VIII „Про Державний бюджет України на 2017 рік” встановлено у 2017 році мінімальну заробітну плату у розмірі з 1 січня - 3200 гривень.

Законом України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов‘язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо заробітна плата нарахована у розмірі менше мінімальної страховий стаж особи обчислюється пропорційно нарахованій сумі виходячи з мінімальної заробітної плати. Нелегальна зайнятість з використанням праці працівників без укладення трудових угод позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплачувана відпустка; оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи.

Також звертаємо Вашу увагу, що Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", передбачено, що право на пенсію за віком при досягненні пенсійного віку мають особи при наявності не менше 15 років страхового стажу.

Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму (станом на 01.01.2017 – 1247 грн.). За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, але не більше ніж 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком.  За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком  (станом на 01.01.2017 не може бути меншою 949 грн.). Різниця розміру мінімальної пенсії при наявності 35 років страхового стажу та мінімальної пенсії при наявності 15 років страхового стажу становить 298 грн. і в майбутньому страховий стаж матиме суттєвий вплив на розмір пенсійної виплати.

Шановні громадяни! Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджети соціальних фондів матимуть стабільні надходження для своєчасного фінансування страхових виплат.

Переглядів: 330