Комісія по детінізації заробітної плати

18  листопада  у Яворівській РДА, у голови райдержадміністрації  Ореста Хляна  відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати. На зустріч було запрошено керівників яворівських підприємств, що мають статус мінімізаторів.

Кожного місяця за даними звітності з єдиного соціального внеску формується перелік підприємств, які нараховують заробітну плату нижче мінімальної, який передається іншим органам влади, які згідно з розпорядженням беруть участь у робочих групах.

Кожен із запрошених звітував про ситуацію, склалася. За результатами розгляду поданих матеріалів прокуратурою, податковою інспекцією, інспекторами з праці будуть проведені спільні перевірки своєчасності та повноти нарахування заробітної плати.

Гідна заробітна плата – це запорука спокійного і благополучного життя як для роботодавця, так і для працівника.

„Тіньова зарплата” або „зарплата у конвертах” стала однією із найбільш проблем сучасної економіки, у тому числі і ринку праці. За даними експертів, сьогодні в Україні близько 45-50% заробітної плати виплачується „у конвертах”. Така ситуація призводить для значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників. Адже отримуючи „тіньову зарплату” вони позбавляють себе багатьох соціальних гарантій.

Тому одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері праці є детінізація заробітної плати.

Крім того, доцільно проводити роз`яснення серед населення, що легальна заробітна плата вигідна насамперед робітникам, у результаті чого вони не позбавляються соціальних гарантій

Отже, боротьба із таким явищем, як „заробітна плата у конвертах” має відбуватися за сукупністю адміністративних, економічних та правових методів. При цьому мають бути враховані інтереси як працівників, так і держави та роботодавців

Переглядів: 379