Голова райдержадміністрації провів комісію щодо «мінімізаторів»

Сьогодні, 26 грудня 2019 року під керівництвом голови Яворівської райдержадміністрації Андрія Шумського відбулась комісія щодо «мінімізаторів».

Мета комісії – зробити все для того, щоб підприємці неухильно дотримувались чинного законодавства, а працівники – були зацікавлені в легалізації свого робочого місця. Легалізоване робоче місце дає працівнику соціальний захист та стабільність.

Участь у нараді взяли заступник голови райдержадміністрації Назар Сойко; начальник управління економічної політики та агропромислового розвитку райдержадміністрації Галина Прядко; начальник управління соціального захисту населення Уляна Ганусяк; начальник відділу  Яворівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Оксана Прокопович; начальник Яворівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області Марія Дудич; начальник Яворівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Володимир Галак; директор Новояворівської міської філії Львівського обласного центру Зайнятості Світлана Осьмак; начальник Новояворівського обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Оксана Корб’як; головний державний ревізор інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Городоцького управління ГУ ДФС у Львівській області.

У ході розмови присутні розглянуто питання мінімальної заробітної плати та легальна зайнятість населення Яворівського району.

Андрій Шумський наголосив на необхідності збільшення розміру зарплати. Адже, від заробітної плати залежить соціально-економічний розвиток району. Рівень заробітної плати є базою для нарахування податків і зборів, зокрема податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Також начальник Яворівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області Марія Дудич проінформувала присутніх про важливі моменти нещасних випадків на підприємстві та що роботодавці зобов’язанні:

1. Протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок.
2. Зробити запит до лікувального закладу про характер і  тяжкість ушкодження потерпілого;
3. Протягом доби наказом утворити комісію з розслідування нещасного випадку у складі не менш як три особи та організувати проведення розслідування.

За результатами обговорення було прийняте рішення: продовжити роботу з роботодавцями щодо дотримання ними норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

Нагадаємо: Відповідно до нині чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менш як місяць страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в “конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Переглядів: 51