Чергове засідання комісії з питань легалізації заробітної плати

Райдержадміністрацією прийнято  розпорядження голови Яворівської райдержадміністрації від 10.05.2016 року № 280/6-16 «Про утворення районної комісії із заслуховування суб’єктів господарювання, що виплачують заробітну плату нижче мінімально встановленого рівня», затверджено склад районної комісії із заслуховування  таких суб’єктів господарювання.

Станом на 01.01.2017 року в районі  нараховується 111 платників-мінімізаторів, які  декларують заробітну плату нижче мінімального встановленого рівня.

З метою забезпечення легалізації найманої робочої сили та збільшення надходжень до бюджету Яворівською райдержадміністрацією складено графік співбесід у місцевих радах району із суб’єктами підприємницької діяльності щодо неухильного дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати, своєчасної та повної сплати податків і зборів та легального використання найманої робочої сили та  графік заслуховувань суб’єктів підприємницької діяльності, які  декларують заробітну плату нижче мінімального  встановленого рівня.

26.01.2017 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Ірини Масюк  за участі заступника голови районної ради Володимира Мацелюха відбулося засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати. Запрошені були 23 СПД, з’явилися 3. По тих, які не з’явилися відповідні матеріали будуть направлені в правоохоронні органи.

Кожного місяця за даними звітності з єдиного соціального внеску формується перелік підприємств, які нараховують заробітну плату нижче мінімальної, який передається іншим органам влади, які згідно з розпорядженням беруть участь у робочих групах.

Керівники підприємств звітували про ситуацію, яка склалася. За результатами розгляду поданих матеріалів прокуратурою, податковою інспекцією, інспекторами з праці будуть проведені спільні перевірки своєчасності та повноти нарахування заробітної плати.

Яворівським ВП ГУ НП у Львівській області 19.10.2016 року зареєстровано кримінальне  провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172 КК України, на даний час досудове розслідування триває, проводяться слідчі дії.

„Тіньова зарплата” або „зарплата у конвертах” стала однією із найбільш проблем сучасної економіки, у тому числі і ринку праці. За даними експертів, сьогодні в Україні близько 45-50% заробітної плати виплачується „у конвертах”. Така ситуація призводить для значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників. Адже отримуючи „тіньову зарплату” вони позбавляють себе багатьох соціальних гарантій.

Переглядів: 1,042