ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ЩОДО “МІНІМІЗАТОРІВ” ЯВОРІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

9 листопада 2018 року відбулося чергове засідання районної робочої комісії з питань легалізація виплати заробітної плати і зайнятості населення, яку провела начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та промисловості Галина Прядко, заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх та перший заступник голови Яворівської райдержадміністрації Олег Мамчур. Участь у нараді взяли представники Пенсійного фонду, Центру зайнятості населення, державної інспекції з питань праці, управління та структурних підрозділів райдержадміністрації та "мінімізаторів".

Мінімальна заробітна плата, легальна зайнятість населення  ключовою є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

В рамках засідання учасники наради заслухали представників суб'єктів господарської діяльності щодо причин нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня та не вчасної її виплати. Запрошені приватні підприємці надали пояснення та проінформували про вжиті заходи щодо її підвищення.

Підводячи підсумки засідання Галина Прядко підкреслила, що співпраця з приватними підприємцями щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення триватиме й надалі та буде під контролем.

Нагадаємо: відповідно до нині чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в “конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Переглядів: 261