Як будують та оснащують амбулаторії у сільській місцевості – дані Мінрегіону

Мінрегіон, як головний розпорядник коштів субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, щотижнево моніторить стан будівництва сільських амбулаторій (з фотофіксацією), закупку автомобілів та телемедичного обладнання.

за даними міністерства, станом на на 18 листопада, розподілено 5,2 млрд грн субвенції, загальний обсяг якої - 6 млрд грн.

Розподілені кошти підуть на фінансування:

•  640 проектів будівництва, реконструкції та капітального ремонту амбулаторій (3,9 млрд грн);
  •  придбання 1695 автомобілів (592 автомобілі для амбулаторій, що будуються та 1103 для існуючих амбулаторій) на суму 846,0 млн. гривень;
  •  придбання 3825 комплектів телемедичного обладнання для 3126 амбулаторій на суму 359,8 тис. гривень.

135 амбулаторій вже побудовані  (88 – отримали декларації та по 49 – документація оформлюється).

Ще по у 325 амбулаторіях повністю виконали зовнішні роботи (сітни, дахи) та прокладають інженерні та телекомунікаційні мережі.

Завершують внутрішні та зовнішні опоряджувальні роботи майже у 100 амбулаторіях.

За кошти субвенції закупили вже 749 автомобілів (515 – для амбулаторій, що будуються, та 234 – для існуючих амбулаторій).

Закупили також 542 комплекти телемедичного обладнання (у більшості областей тендери завершуються у листопаді, після чого закуплять решту обладнання).

У жовтні 2019 року змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» визначено, що субвенція буде збережена на рахунках відповідних місцевих бюджетів для здійснення відповідних витрат у 2020 році з урахуванням їх цільового призначення.

Отже є підстави очікувати у наступному році ефективного та цільового використання усіх 6 млрд грн субвенції.