В м. Яворові відбулася підсумкова конференція на тему «Міжсекторний діалог як інструмент формування спроможних громад та впровадження ефективного територіального управління»

31 жовтня, у місті Яворові відбулася підсумкова конференція на тему «Міжсекторний діалог як інструмент формування спроможних громад та впровадження ефективного територіального управління» за участі науковців зі Львова.

Подія пройшла в рамках проекту «Міжсекторний діалог як інструмент формування спроможних громад та впровадження ефективного територіального управління», який втілює у життя Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини за програмою ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні».

Цей міжнародний проект реалізовує Інститут громадянського суспільства в партнерстві з «Фондом Східна Європа».

Під час конференції, в якій взяли участь депутати, голови місцевих рад, представники районної і міської влади, громадськості, виступили голова Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Орест Микита, заступник голови Яворівської райради Володимир Мацелюх, керівник відділу економічного розвитку, торгівлі та промисловості Юрій Кміть, кандидат економічних наук, науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Андрій Пелехатий, заступник голови Яворівської райдержадміністрації Ірина Масюк, депутат Львівської облради Дмитро Пазин та інші.

14915495_1608546942772588_3606944000723116266_n

Мова йшла про створення на Яворівщині спроможних об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, заступник голови Яворівської райради Володимир Мацелюх висловив задоволення тим, що під час сесії Львівської обласної ради так звана «агломерація Садового» стосовно приєднання до Львова ласого шматка яворового краю зазнала краху.

Цю думку розвинув у своєму виступі депутат Львівської обласної ради Дмитро Пазин, який інформував присутніх про те, що він та його колеги-депутати, обрані від Яворівщини,  Михайло Ковалик та Валентин Устименко, були готові навіть блокувати трибуну сесії облради.

За словами Дмитра Пазина, відрадно, що питання, пов’язане із зазіханням влади  Львова на Яворівщину, в облраді пройшло спокійно, без супротивних точок.

Нагадаємо, що 21 жовтня під час сесії Яворівської районної ради депутатський корпус одностайно ухвалив звернення до офіційного Львова щодо утворення об’єднаних територіальних громад в існуючих адміністративних мережах Яворівського району. Цей документ, за словами голови райради Володимира Сичака, продиктувала ініціатива львівських міських депутатів щодо приєднання населених пунктів Яворівщини, які безпосередньо межують з обласним центром, до Львівської міської територіальної громади.

25 жовтня Львівська облрада не підтримала «агломерацію Садового» й затвердила перспективні плани спроможних територіальних громад двох прилеглих до Львова районів – Яворівського та Жовківського.

В Яворівському районі передбачають створення п’яти територіальних громад: Яворівської, Новояворівської міських та Краковецької, Немирівської та Івано-Франкової селищних громад.

Джерело ЗІК