Реформа децентралізації допомогла у боротьбі з корупцією – Зубко

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко вважає, що нинішня реформа децентралізації – це найбільший антикорупційний крок в історії нашої країни.

Про це він заявив під час своєї робочої поїздки до Чернівецької області, повідомляє Укрінформ.

Для студентів Чернівецького університету Геннадій Зубко прочитав лекцію про реформу децентралізації в Україні. Відповідаючи на запитання студента, що заважало усім попереднім владам в Україні втілювати реформу децентралізації та передати повноваження на місця, чиновник заявив:

«Їм заважала відсутність політичної волі. Ще в 1996 році Україна підписала Європейську хартію місцевого самоврядування. І з того часу кожен президент, кожна Верховна Рада, яка приходила до влади, розказувала, що передасть повноваження на місця. А потім дивилась на ці ресурси, які потрібно передати, і передумувала. Думали, «нехай краще з того села, де потрібно зробити школу чи дитячий садок, приїжджають до нас і пропонують 30% «відкату», а тоді ми з бюджету дамо грошей». Тому я вважаю, що нинішня реформа децентралізації – це найбільший антикорупційний крок в історії держави. Бо НАБУ, САП, НАЗК, антикорупційний суд – це вже так звані «доганялки». Це коли вже хтось вкрав, його повинні наздогнати і покарати. А от як створити такі умови, щоб не було можливості вкрасти – це питання №1», – сказав Зубко.

«Чи перейшла корупція разом з ресурсами на нижчий рівень? Гадаю, що перейшла, бо вона завжди йде там, де є кошти. Але де більше прозорості і легше контролювати? Звичайно, на місцевому рівні. Тому цей шлях передачі повноважень та ресурсів в регіони є превентивним, він попереджає корупційні дії», – зазначив урядовець.

При цьому Зубко не применшує важливості роботи антикорупційних органів в Україні.

«Вся наша антикорупційна структура, яка зараз працює, ще покаже свою ефективність. Головна її заслуга буде, коли чиновники почнуть реально боятися красти. Це теж доволі ефективний спосіб боротьби з корупцією в країні», – додав чиновник.

Джерело:https://decentralization.gov.ua/news/10895?fbclid=IwAR2TYjR9uXJW4r0l6FA-HkQkPLhPHTf3cxSw-ihrHXWSZ6X-sNkVNldZDk8