Парламентський комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект про засади адміністративно-територіального устрою України

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні розроблений Мінрегіоном законопроект №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

Законопроект в рамках чинної Конституції визначає засади, на яких має ґрунтуватися адміністративно-територіальний устрій України, але не змінює його.

Зокрема, законопроект дає визначення адмінтерустрою, адмінтеродиниць та їх рівнів, населених пунктів та їх категорій, визначає порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адмінтеродиниць та населених пунктів тощо.

Читати також: Для чого Україні нові, чіткі процедури вирішення питань адмінтерустрою?

У законопроекті зазначено, що система адміністративно-територіальних одиниць залишається трирівневою. При цьому передбачено, що районний рівень має бути більш впорядкований і відповідати європейським стандартам.

Також на тему: Рада Європи підтримала законопроект про засади адмінтерустрою України

Законопроект більш чітко визначає поняття «громада», як адміністративно-територіальна одиниця базового рівня, що складається з одного або декількох населених пунктів та земель за їх межами.

Як відомо, досі в Україні питання адміністративно-територіального устрою вирішуються Порядком, затвердженим ще у 1981 році Указом Президії Верховної Ради Української РСР. Цей документ не відповідає чинній Конституції України.