Об’єднаним громадам законодавчо нададуть можливість планувати комплексний просторовий розвиток

Невдовзі перелік документації з просторового планування на місцевому рівні поповнить ще один документ – план об’єднаної територіальної громади. Проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вже зареєстрований у Верховній Раді України.

Експерт з питань адміністративно-територіального устрою програми U-LEAD Ярослав Рабошук прокоментував «Децентралізації влади», що план об’єднаної територіальної громади серед іншого визначатиме функціональне призначення території, організацію інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, охорони навколишнього природного середовища. Важливо, що такий план визначатиме послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

«План об’єднаної територіальної громади визначатиме комплексний просторовий розвиток населених пунктів об’єднаної територіальної громади як єдиної системи розселення. Рішення про розроблення та затвердження такої документації прийматимуться місцевими радами громад. Така документація охоплюватиме всю територію об’єднаної територіальної громади, як в межах так і за межами населених пунктів. Очікується, що розробка такої документації для об’єднаних територіальних громад коштуватиме дешевше, ніж розробка генеральних планів окремо для кожного населеного пункту», - поінформував Ярослав Рабошук.

Він додав, що за потреби, місцеві ради об’єднаних громад зможуть замовити розробку і генеральних планів окремих населених пунктів, що входять до їх складу.

Експерт висловив думку, що надання на законодавчому рівні прав і можливостей об’єднаним громадам розробляти таку документацію просторового планування, а також прийняття законопроекту щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами (реєстр. № 4355 від 31.03.2016) ліквідують обмеження «земельної» та територіальної юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів.