Обласні депутати вдруге обговорили проекти Перспективних планів

На засіданні профільної комісії Львівської обласної ради у середу, 28 вересня, уже вдруге відбулося публічне заслуховування та обговорення проектів Перспективних планів спроможних територіальних громад Львівщини.

Зокрема, депутати ознайомилися з проектами п’яти районів: Радехівського, Мостиського, Яворівського, Миколаївського та Самбірського. Із них лише Миколаївський перенесли на наступне засідання, оскільки там є можливість створення 3 або 4 ОТГ.

Відтак у Радехівському районі передбачається створення 2 ОТГ, у Мостиському – 3, Яворівському – 5, а у Самбірському - 11 ОТГ. Як зазначив голова постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин,  адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Володимир Саган, приклад Самбірського району, де утворено аж 10 ОТГ є як позитивним, так і негативним. «Із 16 об’єднаних територіальних громад, які уже утворені в області, 8 розташовані саме у Самбірському районі, - повідомив Володимир Саган. – Оскільки ми не можемо змінювати уже створені ОТГ, тому у цьому районі налічується така кількість громад. Вони досить дрібні, але життєздатні. У випадку якщо вони не зможуть повноцінно функціонувати, тоді доведеться вносити зміни і укрупнювати ці громади».

Нагадаємо, на попередньому засіданні розглянули проект Перспективного плану семи районів. П’ять з них – отримали схвалення комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин,  адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури.

 

Як відомо, в проекті Перспективного плану передбачається утворення 85 об’єднаних територіальних громад Львівської області.

Додамо, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин запросив долучитися до таких обговорень експертів з Латвії.

Переглядів: 352