Іллінівська сільська громада повірила в реформи

Іллінівська ОТГ була утворена в грудні 2016 року, з тих пір сільська громада поступово нарощує потенціал, крокує до розвитку території.

Минулого року Іллінівська ОТГ затвердила Стратегію розвитку громади на період до 2025 року.  За досвідом до громади їдуть представники тих сільських територій Донецької області, які поки не наважились на об’єднання.

Чим живе Іллінівська громада, що зробили минулого року, які пріоритети визначила для розвитку та як виходить на новий рівень життя місцевих жителів, команда Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування поцікавилась під час чергового візиту до ОТГ.

Сільське господарство для громади залишається основним – економічний потенціал складають 15 сільськогосподарських підприємств, стільки ж фермерських господарств.  Тут виробляють комбікорми, розвивається м’ясопереробка та добувна промисловість. Головним напрямком інвестування в сільському господарстві є розвиток садівництва і тваринництва, тут вирощують овочі – огірки з Іллінівської громади відомі по всьому регіону, а черешні та яблука відправляють на експорт.


Якісні проекти та ремонти доріг

Для розвитку території громада використовує не тільки власні кошти, але й підтримку від держави, яка надається саме об’єднаним територіальним громадам. У 2018 році Іллінівська ОТГ отримала від держави 5,6 млн грн інфраструктурної субвенції. За ці гроші реалізували три проекти: реконструкцію насосної та водопровідної мереж в селі Полтавка,  капітальний ремонт вулиць в селі Стара Миколаївка, капітальний ремонт переходу між вулицями в селі Плещіївка.

За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток території в Іллінівській ОТГ провели термомодернізацію Степанівського НВК, капітальний ремонт будівлі дитсадка в селі Зоря.

«В минулому році вперше за довгі роки на території Іллінівської громади почали ремонтувати дороги, - розповідає  Валентина Троян, секретар Іллінівської ОТГ. - З місцевого бюджету на ці потреби виділили трохи більше 1 млн грн. Місцеві жителі активно підтримують відновлення вуличного освітлення, розбудову дитячих майданчиків та утеплення закладів освіти».

Проблема транспортного сполучення в середині громади поки залишається не до кінця вирішеною, але до цього питання треба буде повернутись, коли максимальна кількість послуг буде надаватись в адміністративному центрі громади – поки сільські жителі користуються адмінпослугами в районному центрі -  сусідньому місті Костянтинівка.

Добігає кінця будівництво двох амбулаторій – у селах Іллінівка та Клебан Бик, гроші на реформування сільської медицини  виділили в Міністерстві охорони здоров’я.

Джерело

Переглядів: 35