Хронологія перших виборів об’єднаних територіальних громад

«Об’єднані громади зараз це один з драйверів громадянського суспільства. Саме в ОТГ зараз владу отримало багато прогресивних та активних діячів, які готові запускати механізми місцевої демократії і робити свої громади потужними та заможними» - зазначив керівник проекту USAID «Громадяни в дії» Максим Лациба.

 Наймасштабніші вибори в об’єднаних територіальних громадах, де вперше обирали голів та депутатів сільських, селищних, міських рад  відбулися 29 жовтня в усіх областях України. Вони стосувалися 201 добровільних утворень (25 міських, 61 селищна та 115 сільських),  у яких мешкає близько 4 % всіх виборців держави. У міських громадах, відповідно до чинного законодавства, вибори депутатів місцевих рад проводилися за пропорційною системою, в сільських та селищних — за мажоритарною. В Донецькій області вибори відбулися у двох об’єднаних територіальних громадах Слов’янського і Бахмутського районів.

Самовизначення громад триває.  З 4 листопада стартував виборчий процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад наступних об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, які відбулися 24 грудня 2017 року. Ці вибори пройшли у 17 областях України та стосувались  51 об’єднаної територіальної громади, до складу яких увійшли 256 місцевих рад ( 7 - міських, 19 - селищних  та 230 — сільських).

Загалом, за попередніми підрахунками, у цих виборах взяли участь понад 356,5 тис. виборців.

Відтак, після проведення виборів 24 грудня 2017 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених Центральною виборчою комісією перших виборів в об’єднані територіальні громади за 2017 року становить 667.

                                                                                          Центрапльна  виборча комісія

Переглядів: 147