Геннадій Зубко назвав головні завдання децентралізації на 2017 рік

Головні завдання децентралізації на 2017 рік полягають у розбудові інфраструктури громад, запровадженні стратегічного планування розвитку ОТГ,  підвищенні якості надання послуг, а також реформуванні сектору ЖКГ. Про це наголосив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на Форумі «Секторальні реформи в призмі децентралізації: місцеві фінанси, житлово-комунальне господарство, управління земельними ресурсами і комунальним майном, розвиток інфраструктури територіальних громад» у Харкові.

«Ми бачимо, що в результаті фінансової децентралізації місцеві бюджети збільшились.  Але потрібно зробити так, щоб це відчули й звичайні родини: коли діти підуть в садок або школу, коли звертатимуться в лікарню або в орган місцевої влади за соціальною або адміністративною послугою – коли отримуватимуть якісну послугу»,  - сказав Геннадій Зубко.

За словами віце-прем'єра, саме такі завдання лягають на плечі лідерів громад, яких обиратимуть в ОТГ вже в грудні цього року.

Довідково

В ході децентралізації менше ніж за два роки утворено 367 добровільно об’єднаних територіальних громад, у яких об’єдналося близько 3-х тисяч сільських, селищних, міських рад.  З них: перші місцеві вибори у 2015 році відбулися у 159 ОТГ, у 2016 році  - у 209 ОТГ (включаючи  184 ОТГ, у яких прихначено перші вибори на 11 та 18 грудня 2016 року).