Українські фахівці з ідентифікації і реєстрації тварин взяли участь у міжнародній конференції ICAR

У м. Прага (Чеська Республіка) відбулась 43 міжнародна щорічна конференція ICAR та Аналітичний тиждень IDF/ISO 2019. Конференція об’єднала фахівців у галузях ідентифікації і реєстрації тварин, з питань контролю якості молочної сировини, з питань оцінювання продуктивності в молочному і м’ясному скотарстві та з питань молочних продуктів понад 50 країн світу.

 У роботі конференції взяла участь делегація України у складі заступника директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики Олени Альшанової,  Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» директора Ігоря Клименка та першого заступника директора Володимира Титенка.

У рамках проведення конференції учасники відвідали міжнародну виставку, присвячену засобам ідентифікації тварин, ознайомились з діяльністю компаній, що виробляють засоби ідентифікації тварин, та компаній, що займаються розробкою програмного забезпечення у галузі тваринництва.

Під час конференції було представлено велику кількість доповідей та презентацій, проведено ряд дискусійних зустрічей у робочих підгрупах ICAR щодо актуальних питань у напрямках ідентифікація  і реєстрація  тварин, визначення молочної та м’ясної продуктивності тощо.

Загалом було презентовано більше як 120 доповідей від делегатів з різних країн, що є членами ICAR.

Зустрічі у рамках Аналітичного тижня IDF/ISO 2019 посприяли значному прогресу в широкому спектрі тем, включаючи 8 нових та переглянутих стандартів IDF / ISO, які повинні бути опубліковані в наступні 12 місяців, наприклад, щодо гармонізація процесу валідації для швидкого виявлення антибіотиків у свіжому молоці.

Також у рамках конференції українська делегація провела низку робочих зустрічей, у ході яких було обговорено можливість співпраці та питання проходження сертифікації засобів ідентифікації тварин, обміну досвідом та інформацією, розвитку баз даних з представниками делегацій Чехії, Литви, Латвії, Фінляндії, Австрії, Нідерландів, Білорусії.

Українські фахівці спільно з делегатами від Чеської Республіки проаналізували та узагальнели досвід країни-господаря конференції у становленні та подальшому розвитку системи ідентифікації і реєстрації тварин, формуванні національної бази даних сільськогосподарських тварин та взаємозв’язок останньої з іншими базами даних щодо записів молока, селекційної роботи, Державної ветеринарної служби, племінного обліку тощо. Також делегати поділились досвідом з функціонування «кабінету власника тварини».

Сторони погодилися і далі продовжувати поглиблення співпраці за напрямками  створення та інтеграції баз даних з реєстрації тварин та обміну досвідом за напрямком  створення племінної книги.

Представники Agricultural data center (Латвія) у ході зустрічі оцінили прогрес Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» у розробці та створенні нових програмних продуктів і їх інтеграцію з іншими системами та базами даних. Також делегація висловила  зацікавленість у подальшій співпраці між установами та готовністі  надати інформаційну підтримку у проходженні процедур, пов’язаних із сертифікацією ICAR засобів ідентифікації.

Переглядів: 49