Стихійна торгівля

        Як відомо, січень місяць багатий святами. Кожна родина прагне гідно зустріти їх…ну і як без смачненького? Крім магазинів, люди вирушають на ринки, щоб купити «свіженьке», домашнє…хай це буде і стихійний ринок, який давно вже став невід’ємним атрибутом нашого сьогодення. Перед святами, на таких «ринках» особливо великий вибір сільськогосподарської продукції, тут і:  м'ясо, птиця, риба; різного роду копченості, паштети, кров'янка; молоко і молокопродукти; яйця; домашня випічка; консервація….Все те, що потребує особливих умов зберігання -  продається в більшості випадків з землі; крім цього, заборонена до реалізації продукція виготовлена в домашніх умовах.

      Нагадуємо, що незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без спецодягу, особові медичні книжки відсутні, порушується температурний режим реалізації, зберігання тощо). Продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших інстанцій. В разі отруєння продуктами з такого базару потерпілому не буде до кого пред’явити звинувачення.

      Забезпечити дієвий контроль за дотриманням вимог діючого законодавства при реалізації продукції та сировини, підконтрольній Держпродспоживслужбі, можливо лише на санкціонованих ринках.

      Але хто б за це не відповідав, за своє здоров’я і здоров’я своїх рідних перш за все відповідаємо ми самі.

    

        Начальник відділу                                                         С.Гуль

Переглядів: 280