Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Завдяки виділеному фінансуванню, в Україні з 2018 року започаткована програма з ерадикації сказу в державі. Ця програма включає в себе імунізацію домашніх тварин проти сказу (собаки, коти) та диких м’ясоїдних тварин.

У 2018 році уперше за останній період була проведена масштабна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, яка охопила майже всю територію України. Було використано понад 6,6 млн антирабічної вакцини. Для цих цілей використовувався авіатранспорт, який оснащений системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини.

Джерело:https://www.facebook.com/spsa.gov.ua/?__tn__=kCH-R&eid=ARBJG6Qe4LJp9qBvsJlrgIi48ypJmAE-Z3-BLxnVJ1lThAXD9I4no4oXXghrXZfuZmFv5cWiP9YenRbo&hc_ref=ARSOE8AWBFsyicfSYa2RWTbe0404uSlxMX8mNpRodgivYp67SG_i5kKPUS_H4SMf110&fref=nf

Переглядів: 242