Референтні ціни на лікарські засоби будуть введені в дію з 01.04.2017 року

З 1 квітня 2017 з метою забезпечення стабільності на ринку ліків та безперервності в лікуванні хронічних захворювань постановою  Кабінету Міністрів України від 09.11.16р. №862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» (зі змінами внесеними постановою від 01.02.2017р. №38) запроваджується державне регулювання граничних цін на лікарські засоби шляхом встановлення  Міністерством охорони здоров'я референтних цін.

Таким чином, референтні ціни на лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету другого типу будуть введені в дію,  з 01.04.2017 року, одночасно з програмою відшкодування вартості лікарських засобів, передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 р. № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів».

Разом з тим, інформуємо, що Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області здійснює контроль за дотриманням суб»єктами господарювання державних регульованих цін, в т.ч. на лікарські засоби.

Захист споживачів в частині дотримання законодавства у сфері ціноутворення на лікарські засоби здійснюється шляхом проведення контрольних заходів  виключно на обґрунтоване звернення громадян.

Отже, в зверненні громадянам необхідно викласти суть  порушення та обов»язково вказати:

–  назву, адресу та код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання (юридичної особи або ПІБ фізичної особи-підприємця), що здійснює реалізацію лікарських засобів. Дану інформацію можна отримати на стенді «Куток споживача»,

– назви лікарських засобів та дозування,

– документи, що підтверджують застосування завищених цін  (чеки, квитанції).

Звернення споживачам  необхідно подавати в Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (м. Львів, вул. Промислова, 9). Контактний телефон для консультацій:  (032)261-36-92. Детальну інформацію  Ви можете  отримати на сайті:  www.consumer.lviv.ua.

Переглядів: 270