Про державну реєстрацію потужностей та ведення державного реєстру потужностей операторів ринку Яворівського району

На  базі Управління ветеринарної медицини Яворівському районі створено Управління Державної служби з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів  «Держпродспоживслужба» в Яворівському районі. До компетенції новоствореної служби входить контроль за безпечністю харчових продуктів, які  виготовляють, зберігають та реалізовують  оператори ринку (підприємства, організації та фізичні особи підприємці з виробництва та реалізації продуктів харчування).

Управління Держпродспоживслужби  в Яворівському районі інформує, що  Наказом Міністерства  аграрної політики та продовольства України № 39 від 10.02.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2016 року за № 382/28512 та відповідно до статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» затверджено «Порядок проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам».

Цим наказом визначено Порядок процедури державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів та не потребують отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані подати до територіального органу компетентного органу заяву встановленого зразка згідно додатку 1 даного наказу.  Відповідно п. 1 ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Державна реєстрація потужності проводиться Управлінням Держпродспоживслужби в Яворівському районі,  безоплатно протягом 15 робочих днів після отримання заяви оператора ринку про таку реєстрацію, оператор ринку буде повідомлений на протязі 5 днів, та буде присвоєно особистий реєстраційний номер потужності і внесено дані про реєстрацію в Державний реєстр потужностей операторів ринку.

Нагадуємо, що відповідно п. 1. 2) Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»  Оператори ринку в разі порушення вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів несуть відповідальність в межах діяльності, яку вони здійснюють, за виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб – у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітніх плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі від восьми до п’ятнадцяти мінімальних заробітніх плат.

Просимо керівників та власників підприємств  з виробництва та реалізації продуктів харчування не зволікати і звертатись в Управління Держпродспоживслужби  в Яворівському  районі для проведення реєстрації, за адресою :

81 000,  Львівська область,         м. Яворів,  вул.. Січових Стрільців , 5.

Т. в. о. начальника управління

Держпродспоживслужби

в Яворівському районі                                                 Ярослав Бордун