Пам’ятка для суб’єктів господарювання по відкриттю пляжів в оздоровчому сезоні 2017 року

Відповідно до наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 24.09.2012 р. № 1214 «Про внесення змін до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України», керівники підприємств, установ та організацій, які використовують водні об’єкти з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку людей, та організатори масових заходів відповідають за охорону життя людей у межах закріпленої ділянки водної поверхні чи прибережної частини акваторії.

Умови використання водних об’єктів, згідно вимог наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 24.09.2012р. № 1214 «Про внесення змін до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України», погоджуються відповідно до законодавства України з відповідними місцевими органами влади, територіальними органами Міністерства надзвичайних ситуацій України, Державної інспекції техногенної безпеки України, Держпродспоживслужби України, в контрольованих прикордонних районах – регіональними управліннями Державної прикордонної служби України.

Щороку перед початком купального сезону, керівники підприємств, установ та організацій, які використовують водні об’єкти (пляжі), організовують та проводять підготовку їх до масового відпочинку людей, отримують паспорт пляжу, що засвідчує придатність пляжу до експлуатації.

Паспорт пляжу підписується заступником керівника місцевого органу виконавчої влади-відповідальним за введення місць масового відпочинку в експлуатацію, після погодження керівником (заступником) Держпродспоживслужби адміністративної території, представниками територіального органу МНС України та Держтехногенбезпеки України, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в областях, керівником аварійно-рятувальної служби, яка проводила водолазне обстеження дна акваторії водного об’єкта.

Для відкриття і функціонування пляжів та місць масового відпочинку людей необхідно дотримуватися таких вимог:

1. На пляж необхідно підсипати чистий пісок або гальку;
  2. Влаштувати стоянку автомашин на відстані не менше 50 м від меж короткочасного відпочинку населення, з розрахунку 15-20 машино-місць на 100 одночасних відвідувань;
  3. Встановити достатню кількість урн та контейнерів для збору побутових відходів. Розташування урн та контейнерів проводити у відповідності до санітарних норм;
  4. Забезпечити функціонування питних фонтанчиків з підведенням питної води, призначеної для споживання людиною відповідно до вимог санітарного законодавства;
  5. Влаштувати на території пляжу відкриті і закриті роздягальні, павільйони для роздягання, гардероби, навіси від сонця;
  6. Привести в належний санітарний стан санвузли, розташовані на території пляжу та забезпечити їх водопостачанням, водовідведенням (каналізуванням);
  7. Обладнати медичний пункт згідно табелю оснащення;
  8. Забезпечити дотримання вимог санітарних норм суб’єктами господарювання торгівлі та громадського харчування при здійсненні діяльності на території пляжу;
  9. Придбати достатню кількість миючих та дезінфекційних засобів, дозволених до використання Міністерством охорони здоров’я України;
  10. Прибирання приміщень вбиралень здійснювати із застосуванням дезінфекційних засобів;
  11. Забезпечити щоденно (до 8 години ранку) збір і вивіз накопичених побутових відходів;
  12. Утримувати територію пляжу в належному санітарному стані (прибирання берегу, роздягалень, зеленої зони тощо).

Забезпечити функціонування пляжів за умови дотримання безпечності показників питної води, води відкритих водоймищ та якісних показників грунту (піску), що підтверджено лабораторними дослідженнями.

Консультативна допомога по питанню відкриття та підписання паспортів  пляжів, проведення відомчого лабораторного контролю здійснюється фахівцями Держпродспоживслужби у Львівській області, головне управління розташоване: м. Львів, вул. Промислова, 9 тел. 252-69-29, 276-28-38.

Переглядів: 1 013