Небезпека інфікування вірусними гепатитами «В», «С» та ВІЛ( СНІДом) у закладах побутового обслуговування

Зараз наша увага прикута до політичної і економічної ситуації в країні. Щоденні, на жаль, не дуже добрі, новини притуплюють відчуття особистої безпеки. Тому, прагнемо загострити  увагу на тому, що здавалося  вже сотні раз почуте – про захворювання, що спричиняють загрозу суспільству, зокрема   вірусні гепатити В, С. Адже, ріст даних захворювань в геометричній прогресії в Україні свідчить, що ми забули про підступність «лагідних убивць», які можуть перекреслити плани на майбутнє.

Окрім  вірусних гепатитів В і С через кров, тобто парентеральним шляхом, передається недуга століття ВІЛ-інфекція (СНІД).

За даними ВООЗ щорічно у світі вірусом гепатиту В інфікується близько 50 млн. осіб, а помирає від цього захворювання до 2 млн. осіб. На сьогоднішній день майже третя частина населення Землі інфікована вірусом гепатиту В, а за темпами та масштабами поширення ця інфекція перевищує захворюваність СНІДом та туберкульозом. Таку ж гостру проблему для людства викликає і захворюваність вірусним гепатитом С, який за безсимптомне протікання прозвали – «лагідний убивця». У світі на гепатит С хворіють приблизно три відсотка від усього населення (до 500 млн осіб), в Україні – близько 1 млн. За показником смертності гепатит С в сотні разів перевершує СНІД.

Серед інфекцій, які передаються парентеральним шляхом, у 2016 році у Львівській області спостерігався ріст захворюваності вірусним гепатитом В у 1,2 рази, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ( 136 випадків  у 2016 році, проти 109 випадків у 2015 р.). Згідно епіданалізів джерел інфікування хворих, імовірними шляхами зараження парентеральними гепатитами є: вірусний гепатит В: проведення косметичних маніпуляцій, зокрема манікюру – 3,5%, приватного татуажу-3,5%, пірсингу носа -1,8%.

Переважно, при проведенні  косметологічних процедур, зокрема манікюру та педікюру , у перукарнях та у  приватному порядку використовується лише один набір інструментів багаторазового використання, який не проходить  якісної дезінфекційної обробки та стерилізації.

Щоб уникнути інфікування даними захворюваннями необхідно дотримуватись ряду простих правил:

  • добре подумайте перед тим, як піти і зробити татуювання або пірсинг, дивіться куди і до кого ви йдете. Перед  виконанням цих маніпуляцій майстер повинен добре вимити руки з милом, обробити їх антисептиком, одягнути рукавички одноразового використання, використовувати стерильний інструментарій;
  • необхідно уникати процедур з використанням предметів, необроблених дезінфікуючими засобами;
  • ніколи не користуватись чужими бритвами, станками, зубними щітками та іншими предметами, на які може потрапити кров інфікованої особи.

Враховуючи вищенаведене, з метою профілактики інфекцій, які передаються через кров, керівникам закладів побутового обслуговування населення необхідно створити безпечні умови для надання послуг шляхом дотримання санітарно-епідемічних заходів  персоналом.

Для підтвердження санітарно-епідемічної безпеки в закладах побутового обслуговування, у тому числі перукарнях,  керівник закладу повинен з певною періодичністю звертатися до акредитованої лабораторії для проведення мікробіологічних досліджень.

Консультативна допомога по питанню роботи закладів побутового обслуговування та проведення відомчого лабораторного контролю проводиться фахівцями Держпродспоживслужби  у Львівській області, головне управління  розташоване м. Львів, вул. Промислова, 9 тел. 252-69-29, 276-28-38.

Ваше здоров’я у Ваших руках!!!

Переглядів: 205