За ініціативою Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області на Яворівщині відбулася зустріч з суб'єктами господарювання громад району на тему “Захист прав споживачів в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні”.
Участь у нараді взяли представники територіальних громад району, представники відділів освіти та культури громад, суб’єкти господарювання у сфері житлово-комунального господарства. Просвітницько-роз’яснювальна роботу провели спеціалісти Держпродспоживслужби. З учасниками зустрічі опрацьовані питання з підвищення рівня поінформованості населення про права споживачів та діюче державне регулювання цін в умовах воєнного стану. Також наголосили на особливостях здійснення контролю за дотриманням антитютюнового законодавства у громадах району.
Також привітав учасників зустрічі перший заступник голови ВА Володимир Дзюнька та наголосив на важливості порушених питань і побажав плідної праці.
Крім цього, учасникам наради проінформували про правила державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану. Контроль та інформування споживачів і бізнес про можливі наслідки використання продукції, яка не відповідає вимогам Технічних регламентів, ЗУ «Про загальну безпечність непродовольчих товарів» та дотримання законодавства про захист прав споживачів у сфері державних регульованих цін.
Як наголосили спеціалісти Держпродспоживслужби при виникненні питань щодо правомірності формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та тарифів потрібно звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області за допомогою та роз’ясненнями.
“У разі придбання небезпечного товару, споживач має право звернутися до органів державного ринкового нагляду з метою перевірки його характеристик, вжиття заходів щодо недопущення розповсюдження такого товару. З метою відновлення прав на безпеку товару – усунення недоліків придбаного небезпечного товару, чи відшкодування витрат на усунення недоліків, або відшкодування сплачених за небезпечний товар коштів чи заміни такого товару споживач має право звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів” - додають представники Держпродспоживслужби.