Ми працюємо, щоб ви були  здоровими: Кожен українець має право на бездимне середовище

Тютюн — як снаряд. Сигарета — як куля сповільненої дії. Вони так само можуть вбити, просто це станеться із затримкою у часі. За даними ВООЗ, щороку від хвороб, спричинених вживанням тютюну, в Україні  передчасно помирає 130 тисяч людей. Тож навіщо наражати себе на зайву небезпеку, коли у країні триває війна?

Якщо ви курите — відмовтесь від тютюнових виробів.

Якщо ні — зробіть усе, аби вберегти себе від пасивного куріння. Адже нащо

добровільно ризикувати своїми життями, коли навколо й так багато небезпек ?

Кожен українець має право на бездимне середовище

Це забезпечує антитютюновий Закон 1978-IX.  Дотримуйтеся законодавства : не вживайте тютюнові вироби в заборонених місцях. А якщо вас обкурюють — не соромтеся зробити зауваження курцю або звернутися зі скаргою до відповідних органів. Три місяці, як життя в Україні стало безпечнішим для тих, хто не вживає тютюн.

11 липня 2022 року набули чинності норми антитютюнового Закону 1978-IX, який підсилив вже наявні обмеження у бездимному законодавстві. Зокрема, Закон розширив перелік місць, де не можна курити, а також визначив, що відтепер там заборонено вживати не лише кальяни, тютюнові вироби та електронні сигарети, а й сигарети для нагрівання (ТВЕНи) разом з пристроями для нагрівання тютюну.

Закон 1978-IX врегулював роботу суб’єктів господарювання практично всіх форм власності. Нині заборона на куріння тютюнових виробів, кальянів, електронних сигарет та ТВЕНів разом з пристроями для нагрівання тютюну діє в приміщеннях та на території закладів ресторанного господарства, навчальних закладів, спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, закладів охорони здоров’я, підприємств, установ та організацій, на станціях і вокзалах, у громадському транспорті тощо.

У разі порушення Закону суб’єкти господарювання мають сплатити штраф у розмірі 1 000 грн, а в разі повторного протягом року порушення — 10 000 грн. Також місця та заклади, охоплені законодавчими обмеженнями, зобов’язані розмістити графічний знак і текст про заборону куріння на своїй території, інакше отримають штраф у розмірі 1 000 грн будь-яке захворюванню запобігати, ніж  лікувати  ТУРБОТА  ПРО ЗДОРОВ Я  -  НАШ   ВКЛАД  У ПЕРЕМОГУ.

Переглядів: 0