З Києва на захід країни вирушив третій поїзд єднання України “Труханівська Січ”

20 жовтня 2016 року, з Центрального залізничного вокзалу в Києві урочисто відправився в подорож третій поїзд єднання України «Труханівська Січ». Більше двох тижнів, до 6 листопада, майже 170 пасажирів поїзда подорожуватимуть західними містами країни. Учасники цієї акції – студенти, волонтери, активісти та військові з Луганської й Донецької областей.

Укрзалізниця підтримала всеукраїнську акцію «Поїзд Єднання України «Труханівська Січ» уже втретє, надаючи безоплатно поїзд для активістів патріотичного руху. «ПАТ «Укрзалізниця» не залишається осторонь подій у державі та з задоволенням підтримує акцію активістів діалогу між сходом та заходом. Зі свого боку ми піклуємося про наших працівників, які працюють у зоні проведення антитерористичної операції. Зокрема, за можливості пропонуємо їм роботу на контрольованих Україною територіях», - розповів під час урочистостей в.о. директора з пасажирських перевезень та сервісу ПАТ «Укрзалізниця» Ігор Романків.

За маршрутом курсування поїзда до акції зможуть долучитися мешканці Вінниці, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Тернополя, Чернівців, Коломиї, Івано-Франківська, Львова, Мукачева, Ужгорода, Сянок, Луцька та Рівного. З Рівного поїзд повернеться до столиці. Поїзд супроводжуватимуть 18 залізничників, з яких 15 провідників.

Пасажири агітпоїзда проведуть концерти, лекції та різноманітні творчі майстер-класи в навчальних закладах та будинках культури зазначених міст. Також передбачається, що в кожному місті, куди прибуватиме поїзд, будуть організовані відкриті дискусійні майданчики, ток-шоу й телемости з молоддю. Організатори акції зазначають, що це «експеримент комунікацій серед різних верств населення».

Начальник відділу Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Микола Матвійчук повідомив, що серед пасажирів буде 21 представник військового оркестру Київського гарнізону. «Військові зустрічатимуться з мешканцями міст, молоддю, студентами, щоб розповісти, які соціальні пакети та пільги пропонує зараз держава для військових. Також приєднаються ще інструктори мінно-розшукової діяльності, які проводитимуть лекції щодо поводження з вибухонебезпечними предметами. А в Кам’янці-Подільському свої здібності будуть демонструвати службові собаки, які поряд із військовими боронять Україну», - розповів Микола Матвійчук.

Акція ініційована волонтерами та громадськими діячами в рамках реалізації програми Президента України з підтримки національної єдності. Мета акції – сприяти консолідації суспільства та взаєморозумінню мешканців різних куточків України, піднесенню патріотичного духу українців, а також популяризувати національну культуру.

Перший агітаційний поїзд «Труханівська Січ» з Києва на схід України відправився 20 квітня 2016 року. Тоді Укрзалізниця надала 9 вагонів, у яких волонтери везли великодні подарунки для дітей і дорослих, військових, які перебували в прифронтовій зоні, продуктові набори й україномовні книжки. Поїзд курсував за маршрутом Київ – Полтава – Харків – Бахмут – Красний Лиман – Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка – Лозова – Красноград – Харків – Полтава – Київ упродовж дев’яти днів.

Другий поїзд єднання курсував з 21 по 26 травня цього року з Києва до міст Луганської області. Мистецькі, просвітницькі та патріотичні заходи в рамках акції відбулися, зокрема, у містах Сватове, Рубіжне та Лисичанськ.

30 жовтня учасники поїзду з’єднання прибудуть на терени Яворівського району

Переглядів: 447