Яворівчани вшанували Митрополита Андрея Шептицького й Маркіяна Шашкевича

29 липня 2017 року  делегація учнів та педагогів Яворівщини на чолі з методистом відділу освіти Яворівської РДА Марією Пономарьовою  взяли участь в урочистих заходах з нагоди 152-річниці з дня народження Митрополита Андрея Шептицького. У соборі Святого Юра відбулася Архиєрейська Літургія за участю Преосвященного владики Володимира. До спільної молитви долучилися представники влади, науковці, дослідники та віряни. Після Літургії відбулося відкриття меморіальної таблиці о. Маркіяну Шашкевичу, яку освятив владика Володимир. Ініціатором виготовлення меморіальної дошки Маркіяну Шашкевичу є Громадська рада «Святий Юр». Меморіальна дошка виготовлена за ескізом тієї, яка була встановлена на Соборі Святого Юра 106 років тому (згідно з архівними матеріалами). Дошку вкрадено за часів Московської окупації у 1914 році після арешту Митрополита Андрея Шептицького. «Людина хоче до свого життя додати років, але важливіше до своїх років додати життя. На це нам вказує постать Маркіяна. Він живе в нашій пам’яті, у своїх справах, в тому що говорив та писав», - наголосив владика Володимир. Під час заходів також відбулося урочисте погашення марки із зображенням митрополита. Графіку розробляла Ольга Супрун, над дизайном працювала Христина Стринадюк. До привітального слова на відкритті Свята української молоді «Андрей Щептицький  - це Україна: будівничий, князь, лідер» була запрошена Юлія Шевчик, учениця Прилбицької ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Митрополита Андрея Шептицького, яка підкреслила, що географія прихильників теоретичної спадщини Андрея Шептицького шириться серед української молоді, не тільки серед представників Західної України, але й Східної та Центральної.

Фестиваль української пісні «Голос Руси-України» проходив на площі Святого Юра. Високий професійний рівень проявив вокальний учительський  ансамбль «Горицвіт» із Новояворівської ЗОШ І - ІІІ ступенів №2 у складі: Любові Фульмес, Людмили Кішай, Ірини Бігун, Соломії Гавришкевич, керівником якого є талановита та креативна Наталія Юськів.

         Учасники міжнародної науково-практичної конференції «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер» виступили з цікавими, змістовними й актуальними доповіддями: Шевчик Юлія, учениця 10 класу Прилбицької ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Митрополита Андрея Шептицького (учитель Мірило І. В.), Фітель Наталія, учениця 8 класу Нагачівської ЗОШ І – ІІІ ступенів (учитель Фульмес І. С.), Куліковська Ірина, учениця 8 класу Любинської ЗОШ І – ІІІ ступенів (учитель Гринчак В.С.).

Спортивний фестиваль «Український дух, гарт і перемога» (міні – футбол) відбувся у Львівській СШ №34. Із особливим піднесенням грали футболісти Прилбицької ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Митрополита Андрея Шептицького, посівши в обласних змаганнях І місце (тренер Чоба М. М., ДЮСШ м. Яворова). Вправно і надійно діяли вихованці тренерів Тріски Ю. С. та Єгорової І. К. із Новояворівської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2, здобули  ІІ місце.

Усі учасники фестивалю народжені дипломами (кубками) та цінними подарунками, а їх наставники – подяками.

Переглядів: 506