У с. Завадів відбувся фестиваль музичної спадщини о. Михайла Вербицького – «У музиці молитва, у молитві музика»

У неділю, 1 жовтня 2017 року, у с. Завадів Яворівського району, на малій батьківщині, де колись був парохом місцевого о. Михайло Вербицький, пройшов фестиваль музичної спадщини о. Михайла Вербицького – «У музиці молитва, у молитві музика».

Привітати учасників заходу завітали перший заступник Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, перший заступник голови Яворівської райдержадміністрації Ігор Рак, міський голова м. Новояворівськ Василь Муравель, талановитий лікар Львівщини Степан Середа, а також прапраправнучка автора гімну «Ще не вмерла Україна» та громадського діяча о. Михайла Вербицького.

DSCF5435 DSCF5392

Розпочався захід хвилиною мовчання, якою вшанували пам'ять відійшовшого у вічність правнука  Андрія Вербицького.

З словами вітання перед присутніми виступили й учасники наукової конференції, що пройшла у цей день, кандидат мистецтвознавства доктор філософії, доцент кафедри історії музики ЛНМА ім. М.Лисенка Назар – Шевчук Лілія, яка презентувала місцевій громаді книгу про о. Михайла Вербицького. Також до слова були запрошені кандидат філософський наук Ольга Котовська, старший науковий співробітник Львівського історичного музею Світлана Кочергіна та керівник фестивалю голова ГО «ЖВУ» Ганна Середа.

Опісля розпочалась мистецька частина заходу, учасниками якої стали церковні ходи храмів Яворівщини – с. Заваді (керівник Михайло Боровий), хор «Вервиця» с. Домажир (керівник Галина Баган), аматорський хор «Вірую» с. Ямельня (керівник Ірина Цебак), народний аматорський ансамбль бандуристів «Мальованка» РНД «Сокіл» м.Яворів,  народна чоловіча хорова капелла «Прометей»ЛНУ ім. Івана Франка (керівник Віталій Чмир), галицький академічний камерний хор м. Львів  (керівник народний артист України Василь Яценяк). Окрасою фестивалю став сольний виступ лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів гітаристів Віктор Паламарчук.

Фестиваль музичної спадщини о. Михайла Вербицького, який  проходить у с. Завадові вже втретє, відбувається за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Яворівської районної державної адміністрації та Яворівської районної ради, ГО «ЖВУ», ГО «ЗФ о. М.Вербицького» та громади с. Завадів.

Довідка:

До с. Завадів Михайло Вербицький прибув у 1850 році після закінчення Перемишльської семінарії та висвячення на священика. Це була його перша парафія. Молодий парох залишив за собою глибокий слід у селі: підготував основу для приходської школи, згуртував селян, маючи написану ним музику Літургії та хориста-професіонала Івана Музикевича, організував прекрасний хор церковного піснеспіву. Традиція передавалася через покоління і сьогодні завадівський церковний хор продовжує виконувати твори на музику отця Вербицького.

У перший період служіння Вербицький написав 12 причасників для хору. На жаль, ці твори не збереглися.

У 2012 році в церкві, де правив отець Вербицький, віднайшли реєстрову книгу, в якій є записи зроблені у 1852 році рукою отця Вербицького. Було також знайдено Євангеліє цього періоду, старі фелони, свічники, ікони й інші сакральні речі. Їх збереженню сприяло те, що це була єдина церква в районі, яку не закривали в часи тоталітарного режиму.

Старовинне Євангеліє, яке не раз тримав у руках Михайло Вербицький, і досі лежить на чільному місці у храмі.

Переглядів: 1 922