У Львівській ЛОВА відбулася нарада з представниками відділів культури громад Яворівського району.

Вчора, 27 липня заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко зустрівся з керівництвом громад та представниками відділів культури громад Яворівського району.

Також участь у нараді взяли перший заступник начальника Яворівської РВА Володимир Дзюнька та головний спеціаліст відділу освіти та культури Яворівської РВА Оксана Майхер.

Зокрема, під час наради обговорили питання комунікації, реалізація спільних проєктів, ефективність роботи мережі та опомоги внутрішньо переміщеним особам, які потребують бодай тимчасового житла, шляхом облаштування ліжкомісць

«Сьогодні на часі докладати більше зусиль для співпраці  громад між собою. Це дозволить реалізовувати спільні проєкти, активно працювати і розвиватися.

Керівництво Львівської ОВА ставить чітке завдання – має бути результат. Заклади культури повинні повноцінно функціонувати, залучати глядача. Якщо цього немає, постає питання, чи вжиті всі необхідні заходи для роботи закладу на повну», - зазначив Іван Собко.

Також обговорили питання, пов’язані з розселенням внутрішньо переміщених осіб у приміщеннях закладів культури, фінансово-господарську діяльність, стан фінансування та капіталовкладень. Так, керівників відділів культури закликали проінспектувати приміщення, які не використовуються і підлягають реконструкції, для облаштування у них тимчасового житла для ВПО.

Станом на сьогодні внутрішньо переміщених осіб в установах культури району немає. В окремих закладах культури (Народні доми с. Кожичі, Жорниська, Зелів Івано-Франківської ТГ) облаштовано місця для проживання внутрішньо переміщених осіб.

Народні доми працюють у звичному режимі згідно з графіком та планів роботи, основну увагу звертаючи на благодійну культурно-просвітницьку діяльність.

В основному усі заходи, які проводяться на території району носять благодійний, культурно-просвітницький, національно-патріотичний характер. Проводяться тематичні вечори, майстер-класи, конкурси, відзначення державних свят, відзначення ювілейних дат відомих постатей, вечори патріотичної пісні та ін.
Регіональні та міжнародні фестивалі цьогоріч не проводилися.

Додамо, мережа закладів культури району, оптимізація:
- Народні доми — 143;
- Комунальних закладів “Публічна бібліотека” — 5, до яких входять 86 бібліотек-філії;
- у Мостиській громаді КЗ “Публічна бібліотека” у стадії створення, тому там функціонують 36 бібліотек;
- Мистецьких шкіл — 4;
- Музеї — 6;
- КЗ “Центр культурних послуг” — 1.