На Яворівщині відбулася зустріч із Василем Шклярем

         У середу, 20 вересня 2017 року в актовій залі Яворівської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 імені Тараса Шевченка відбулася творча зустріч із відомим українським письменником Василем Шклярем. До речі, такі заходи пройшли у містечках Івано-Франковому та Краківці, у містах Яворові та Новояворівську й окремо з військовими 184 – го Навчального центру Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

          Вступне слово про Василя Шкляра виголосив Мирослав Кропивницький, директор Краковецької ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Романа Шухевича, учитель української мови та літератури, - один із ініціаторів та організаторів цієї зустрічі. Під час розмови Василь Миколайович розповів про початок свого творчого шляху, стан сучасної української літератури та порадив молоді, яких авторів варто читати. Не оминули слухачі і тему війни на Сході України.

555

    У своєму виступі письменник часто проводив паралелі сьогоднішнього дня з подіями 1917-1921 рр.: «Біда українців, як тоді, так і нині, в тому, що завжди очільники відставали від середньої ланки наших войовничих людей, які готові йти до кінця». Нам, на думку Василя Шкляра, «не треба шукати нового гасла, ним можуть бути лише слова «здобудеш Україну, або згинеш у боротьбі за неї». Поспілкуватися з «батьком українського бестселлера» прийшли учителі української мови та літератури,методисти методичного кабінету, працівники закладів культури, представники громадських організацій, старшокласники, яворівчани, представники засобів масової інформації. На Яворівщину автор легендарного «Чорного ворона» привіз ряд своїх творів, серед них “Троща” – роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Книга, за словами автора, написана для того, аби показати світові, що українці не миряться із режимом.
Творча зустріч відбулася у приязній, невимушеній атмосфері, під час якої Василь Шкляр відповів на питання, що цікавили шанувальників його творчості. Присутні на заході заступник голови Ірина Масюк, керівник апарату РДА Зоряна Мірило, голова Яворівської районної ради Володимир Сичак, методист відділу освіти Яворівської РДА Марія Пономарьова, подякували письменнику за важливу справу, яку він робить, розповідаючи українцям правду про їхнє історичне минуле, та наголосили на важливості творчості Василя Шкляра у патріотичному вихованні підростаючого покоління. На згадку про зустріч вручили письменнику пам’ятні подарунки. Після завершення виступу всі охочі мали нагоду придбати книжки автора й узяти в нього автограф.

Переглядів: 185