Казка в селі Нагачеві

Казкову містерію "Попелюшка" підготували учасники театру, створеного при греко-католицькому храмі Симеона Стовпника с. Нагачів. Це традиційне дійство у надвечіря святого Миколая для глядачів різного віку, особливо ж - для малечі, нагачівські актори разом зі своїм настоятелем о. Володимиром Біланом влаштовують уже вдесяте! І кожного року це зовсім інша історія, в основі якої незмінна тема Добра і зла.

Ця десята ювілейна вистава відбулася при переповненій аудиторії, до актового залу Нагачівської школи (котра гостинно приймає театр у своїх стінах) доносили крісла з класів, досталяли лавки, але місця всім не вистачало, охочі бачити, що відбувається, стояли попід стінами, у дверях, у коридорі. Глядачі на цілий рік збережуть теплу згадку про це миле святкове дійство - до наступного Миколая.

Головні режисери і постановники вистав - родина Суровиків-Цидуляків (Ольга, Іванна, Михайло, котрий традиційно грає роль св. Миколая), спільно з о. Володимиром Біланом. А їм допомагає безліч-безліч людей: це і озвучення, і світло, і декорації, оформлення сцени, і костюми, і фінансова підтримка, і ще багато різних моментів, за які дружно беруться нагачівці, знаючи, що дива просто так не буває, над ним треба попрацювати. Жодна сніжиночка сама не зявиться на кулісах, а тільки коли потрапить до людських рук. 

Репетиції до півночі. І ось результат - виставу всі дивляться на одному подиху. А в кінці на кожного чекають солодкі даруночки.

Участь в казці взяли декан Немирівського деканату о. Ігор Кунцю, саме йому випала почесна місія нагородити грамотами від митрополита Ольгу Суровик та Іванну Суровик-Цидуляк.

Який то прекрасний дар - витвір нашого народу - колядки вкотре переконуєшся, слухаючи спів семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа, які також взяли участь у ювілейних святкуваннях. 

Часопис "Яворівщина"

журналіст Олена Бутко

фото

Переглядів: 521