Архів: Податковий вісник

Архів

Параметри відображення
Дата: від
до

За кордон не поспішай – спочатку декларацію подай!

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ звертає увагу бажаючих виїхати за територію України на те, що громадяни – резиденти, які перетинають кордон з метою переселення та проживання в іншій країні, зобов’язані подати до органу Державної фіскальної служби України за місцем свого проживання декларацію не пізніше ніж за 60 календарних днів, що передують виїзду. Крім того, платник податків…
Детальніше
Переглядів: 39

За якою ознакою доходу відображається у податковому розрахунку ф. 1ДФ сума поворотної фінансової допомоги, яка надається фізичній особі-підприємцю?

Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є…
Детальніше
Переглядів: 28

Допомога на лікування не підлягає оподаткуванню

Згідно чинного законодавства не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб кошти або вартість майна чи послуг, що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування. При цьому, як самого платника податку, так і члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку.          Обов’язковою умовою звільнення від…
Детальніше
Переглядів: 65

Коли застосування РРО є обов’язковим для підприємців-спрощенців

Статтею 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при…
Детальніше
Переглядів: 63

Щодо ведення податкового обліку фізичною особою –підприємцем на загальній системі оподаткування

Державна фіскальна служба України надала індивідуальну податкову консультацію від 14.09.2017 N 1966/К/99-99-13-01-02-14/ІПК щодо ведення податкового обліку фізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування. Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти…
Детальніше
Переглядів: 48

Податкова консультація та особливості її надання

За вибором платника податків індивідуальна податкова консультація надається в усній або письмовій формі. Це передбачено ст.52 Податкового кодексу України. Індивідуальні податкові консультації надаються: - в усній формі – контролюючими органами та державними податковими інспекціями; - у письмовій формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом…
Детальніше
Переглядів: 60

Для дистанційної роботи із податковим відомством використовуйте електронні сервіси ДФС України

Кількість електронних сервісів, запроваджених ДФС України та розміщених на офіційному веб-порталі ДФС  sfs.gov.ua, постійно збільшується. Зазначене дозволяє платникам отримувати послуги в електронному вигляді, заощаджує їх час, скорочує до мінімуму контакти з органами ДФС. На сьогодні не відвідуючи податкову інспекцію, платник податків береться на облік  протягом одного дня після отримання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних…
Детальніше
Переглядів: 68

Про зміну прізвища та місця проживання фізичній особі слід повідомити податкову протягом місяця з дня змін

Відповідно до п.70.7 ст.70 р.ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та п.1 р.IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779 (далі – Положення), фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати…
Детальніше
Переглядів: 54

Платники можуть отримати довідку про подану декларацію

Платник податків може звернутися до контролюючого органу та отримати довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи, а саме про сплату або відсутність податкових зобов’язань. Наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568 затвердив форму довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань) та Порядок оформлення і видачі цієї…
Детальніше
Переглядів: 44

Юридичним особам – платникам єдиного податку третьої групи для складання звітності за 9 місяців п.р. необхідновикористовувати нову форму декларації

  Наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578» (далі – Наказ № 369), який вніс зміни до форми Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи), набув чинності 05.05.2017 Відповідно до п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України…
Детальніше
Переглядів: 181