Небезпека на дорогах в золотисту осінь

Добре коли тепло і сухо, але осінню пору року погода буває різною. Тому, правила безпеки на дорогах в мокру та вологу погоду, повинні знати всі водії та пішоходи. Як їздити безпечно, але й не дуже повільно?

Підступність осінньої дороги в тому, що вона буває слизькою не тільки під час заморозків, а й коли на термометрі набагато вище нуля. Зробити асфальт слизьким як лід може мокре листя – те саме, що прикрашає осінні пейзажі і викликає ліричний настрій у романтичних натур. Але ця краса навіть в суху погоду може зіграти злий жарт з автомобілем під час різкого гальмування, адже опале листя багатьох видів дерев виділяє сік, який стає мастилом між шарами листя. А листя, змочене дощем або вологою густого туману, перетворює асфальт на ковзанку, що небезпечно вже не тільки під час гальмування, а й під час різких поворотів навіть на невисокій швидкості.

Додаткова небезпека в тому, що мокре листя може лежати не суцільним килимом, а лише окремими ділянками. Таким чином, розрахувавши маневр для чистого асфальту, водій може раптом опинитися наслизькому листі з зовсім іншими умовами руху.

Як їздити в таких умовах? У сезон дощів і листопаду потрібно постійно пам’ятати про можливість потрапити на слизьку ділянку. Тому краще відкласти ризикований обгін або інший швидкісний маневр на територіях, прилеглих до парків, скверів, просто під кронами великих дерев.

Шановні водії, остерігайтеся доріг, засипаних опалим листям – особливо в дощ або просто в сиру погоду!

Переглядів: 301