Стан архівної справи та діловодства в Яворівському районі станом на жовтень 2022 року

Архівним відділом протягом звітного періоду проводилася робота , спрямована на реалізацію основних завдань, визначених чинним законодавством.

З метою забезпечення зберігання документів прийнято розпорядження голови Яворівської райдержадміністрації №74/02-06 від 30 травня 2022 року «Про проведення огляду зберігання архівних документів медичних закладів району».

Так, за звітний період проведено огляд зберігання документів Комунального некомерційного підприємства Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», Комунального некомерційного підприємства «Новояворівської лікарні імені Юрія Липи», Комунального некомерційного підприємства «Судововишнянська міська лікарня» Судововишнянської міської ради та вивчено фактичний стан збереженості документів Національного архівного фонду. Оформлено довідки про результати огляду.

Відповідно до листа Державного архіву Львівської області проводилася робота по збору матеріалів щодо військової агресії російської федерації проти України, які будуть передані для заснування архівного фонду у ДАЛО і в архівному відділі – це свідчення очевидців військових дій (внутрішньо переміщених осіб), видання районної та міських газет, фотографії тощо.

При архівному відділі створено експертну комісію. За вказаний період проведено 7 засідань експертної комісії архівного відділу. На засіданнях комісії розглянуто 9 номенклатур справ, 9 інструкцій з діловодства, 9 положень про експертну комісію та 9 положень про архівний підрозділ, 16 описів справ.

На державне зберігання прийнято документи постійного терміну Рясне-Руської, Калинівської, Залузької сільських та Івано-Франківської селищної рад; ліквідованого Яворівського районного територіального центру за 1991-2020 роки, оскільки трудовий архів у Яворівській міській раді відсутній.

У центрі уваги архівного відділу райдержадміністрації стоїть питання забезпечення збереження та державний облік документів Національного архівного фонду. Організовувалася робота з укомплектування, зберігання та обліку прийнятих документів.

Надавалася практична та методична допомога працівникам діловодних служб новостворених громад та відомчих архівів в розробленні документів з діловодства, а саме номенклатур справ, інструкцій з діловодства, положень про експертні комісії, положення про архівні підрозділи.

Розроблено і скеровано на розгляд ЕПК Державного архіву Львівської області номенклатуру архівного відділу, описи справ Рясне-Руської сільської ради, Івано-Франківської селищної ради, акт недостачі документів по селищній раді.

Забезпечується реалізація конституційних прав громадян на письмові звернення та особистий прийом.

Із введенням воєнного стану прийом громадян не припинявся.

Видавалися довідки соціально-правового характеру громадянам для оформлення пенсій, копії документів щодо виділення земельних ділянок, паїв тощо. Проводився особистий прийом громадян.

Значно збільшилася кількість запитів від правоохоронних органів.

Відповідно до запиту Франківської окружної прокуратури м. Львова від 06.06.2022 року №14.51./04 в червні 2022 року відділом видано 550 копій, завірених належним чином документів Рясне-Руської сільської ради.

У зв’язку з відкриттям слідчим Яворівського районного відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області кримінальних проваджень щодо виділення земельних ділянок посадовими особами реорганізованих селищних та сільських рад, архівним відділом регулярно видаються в користування архівні документи. Згідно ухвал суду проводяться вилучення документів.

Постійно виконуються адвокатські запити.

Управлінням контрольно-перевірочної роботи Управління ПФУ України у Львівській області проводилися зустрічні перевірки довідок про заробітну плату та стаж, виданих архівом для нарахування пенсій.

Протягом року проводилося координування діяльності трудових архівів району. Станом на 1 жовтня 2022 року в районі діють два трудових архіви, а саме при Новояворівській та Мостиській міських радах. Невирішеним питанням залишається створення трудового архіву в Яворівській міській раді.

Архівним відділом надавалася організаційна, консультативно-методична допомога у діяльності трудових архівів.

Працівниками архівного відділу проведено оцифрування описів на документи Національного архівного фонду з постійного зберігання.

Слід відзначити, що працівниками архівного відділу цілеспрямовано проводиться робота для забезпечення збереженості документів в районі.

Переглядів: 1