Залучення інвестицій у сільськогосподарське виробництво – перспектива для розвитку сільських територій

19.10.2016 голова районної державної адміністрації Орест Хлян за участю начальника відділу Держгеокадастру  в  Яворівському районі Івана Янишівського, керівника юридичного відділу райдержадміністрації Христини Ізовіт, виконуючого обов’язки  керівника відділу агропромислового розвитку Романа Кавецького, голови  Любинської  сільської  ради Лесі Росик, землевпорядника Василя  Юр, голови Бунівської сільської ради Степана Мандат, землевпорядника Степана Юр та представників ТзОВ «Агрокомлекс «Зелена хвиля» Зеновія Будицького, юриста Ігоря Павлишин та представника ТзОВ «Львів - Агросектор» Володимира Поставитюка провів робочі зустрічі щодо оформлення договорів на оренду земельних часток (паїв ), оформлення угод на оренду невитребуваних паїв та оренди земель запасу шляхом аукціону.

Внаслідок проведення реформування в агропромисловому комплексі в приватну власність в районі  передано 21946,3 га. сільськогосподарських угідь. Нараховується 18707 власників  земельних часток ( паїв). Передано в користування на правах оренди 3613 га. Розмір орендної плати за один гектар становить 600 гривень.

З метою використання у сільськогосподарському виробництві  угідь, що не обробляються, проведено моніторинг угідь не задіяних у виробництві, підготовлені інвестиційні паспорти місцевих рад та проводиться пошук інвесторів.

Збільшення  чисельності інвесторів у сільськогосподарському виробництві сприяє більш ефективному використанню сільськогосподарських угідь, росту розміру орендної плати  та створює конкурентні умови за право оренди.

Під зустрічі обговорено реєстрацію  угод на використання невитребуваних земельних часток паїв та оформлення договорів на оренду земельних часток (паїв) у Середкевичівській, Смолинській, Дрогомишльській, Свидницькій, Любинській та Бунівській сільських радах.

Одним із шляхів наповнення місцевих бюджетів – надання земель запасу в оренду через аукціон. Увагу сільських голів Любинської та Бунівської сільських рад звернуто на необхідність прийняття рішень для надання земель запасу в оренду шляхом  аукціону.

Переглядів: 426