Створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – перпектива для розвитку особистих селянських господарств та дрібних фермерських господарств.

 Пайовий фонд сільськогосподарських угідь в районі складає 21,9 тис.га.  Чисельність пайовиків 18,7 тис. Середньоземельна частка пай 1,17 га.  Виплата за оренду земельної частки (паю)  становить 600 гривень.  На території району переважають бідні на гумус грунти. Середньозважений  вміст  гумусу  у грунтах на території району становить 1,8 відсотка. Сільськогосподарськими підприємствами та фермерськими господарствами  обробляється  5,1 тис.га. Однак, необробляється  біля  5,0 тис.га. земель пайового фонду. Значною залишається чисельність непрацевлаштованого населення у сільській місцевості.

       В  цьому році  у с.Смолин розпочав виробничу діяльність сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Смеліна», голова Микола Масюк .Членами кооперативу висаджено малину на площі 3 га. З районого бюджету кооперативу на компесацію  вартості  саджанців виділено кошти в сумі  100,0 тис. гривень. Поряд з вирощуванням малини члени кооперативу планують вирощувати цвітну капусту. Для закупівлі необхідного обладнання кооперативом отримано позику із обласного бюджету.

     Отже, допомога з районого та обласного бюджету служить мультиплікатором для розвитку особистих селянських та дрібних фермерських господарств.

      Площа  під малиною в районі займає понад 20 га. Господарства Дрогомишльської сільської ради  спеціалізується на вирощуванні полуниць. Площі лісових масивів дозволяє  заготовляти значну кількість лісових ягід.

Для  налагодження співпраці  відбулась робоча зустріч  голови  СОК «Смеліна», голів Смолинської та Дрогомишлянської сільських рад з директором ТзОВ «Агро- Фрутіка – Бишків» Тарасом Гуком та менеджером компанії ТзОВ «Гал – Фрост» Русланом Дєдковим.

Переглядів: 619