Розвиток молочного тваринництва – запорука достатку громади

23 січня 2017 року за участю першого заступника голови районної державної адміністрації  Ігоря Рака, голови Смолинської сільської ради Олександри Онишків, начальника управління Держкомзему у Яворівському районі Івана Янишівського, в.о    начальника держпродспоживслужби  у Яворівському районі  Юрія Бундза, в.о начальника відділу агропромислового розвитку Романа Кавецького,  представника інвестиційної компанії Олександра Завадського  та Степана Вуйцика жителя с. Смолин відбулась нарада із залучення інвестиції у розвиток молочного тваринництва.

Чисельність  поголів’я великої рогатої худоби в  Яворівському районі складає 11,6 тис. голів, в тому числі корів 7,3  тис.  В сільськогосподарських підприємствах нараховується 266 голів великої рогатої худоби та 155 корів. На протязі року в районі виробляється 27,0 тис. тонн молока. Молоко – це звичайно найважливіший продукт харчування. Особлива властивість  якого швидке псування. Отже, молоко важливо не лише виробити, але виготовити цільно молочну продукцію і реалізувати.

Грунтово кліматичні умови на Яворівщині сприятливі для розвитку молочного тваринництва. Особливе значення має наявність  достатньої  кількості підземних вод, а також кормових угідь. Розвиток молочного тваринництва забезпечує  внесення органічних добрив, що особливо важливо для піщаних грунтів.  На нараді обговорено можливість встановлення міні цеху із виготовлення цільномолочної продукції в с.Вороблячин  Смолинської сільської ради та створення молочнотоварної ферми.