Розпочинається операція “Новорічна ялинка -2021”

Вже розпочалась операція “Новорічна ялинка”, з метою запобігати проведенню самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок, у період підготовки до нового 2021 року. У Львівській області створені групи з представників Державної екологічної інспекції у Львівській області, Національної поліції та держохорони, які під час проведення перевірок виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках.

Повідомляємо, що за самовільну заготівлю ялинок згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 665 від 23.07.2008 за кожне незаконно вирубане або пошкоджене до ступеня припинення росту дерево (незаконно добуту одну ялинку з пнем в діаметрі до 10 см) на лісопорушника за статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення накладається штраф на фізичних осіб в розмірі від 510 до 1020 грн., на посадових осіб від 2550 до 5100, а також збиток в розмірі 498,47 гривень.
За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені великі штрафні і карні санкції відповідно до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), а ті самі дії вчинені в межах природно-заповідного фонду - штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).
Держекоінспекція закликає громадян купувати лише ялинки, які марковані биркою (чи спеціальною стрічкою) зі штрих-кодом, що підтверджує законність її заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю дізнатись походження купленого деревця завдяки спеціальному он-лайн сервісу https://open.ukrforest.com/. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

Для зручності покупців, з метою перевірки легальності походження новорічної ялинки, державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).