Проект «500 успішних фермерських господарств» – вдала нагода для започаткування власної справи.

 

  На початку цього року з ініціативи проекту «500 успішних фермерських господарств» Андрій Корнило висадив малину в селі Лозино на площі 5 га. 

      В селі Смолин, з ініціативи голови сільської ради Олександри Онишків, створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Смеліна». В даний час членами кооперативу готуються площі для висадження малини на площі біля чотирьох гектарів.

27 вересня 2016 року голова Середкевичівської сільської ради Михайло Смолинець спільно з головним спеціалістом відділу агропромислового розвитку Романом Кавецьким, жителем с.Середкевичі Іваном Симаком здійснили поїздку до ТзОВ «Галфрост» м. Жовква.

Генеральний директор підприємства Анатолій Ключко та менеджер підприпідприємства Максим Білозьоров ознайомили із спеціалізацією підприємства – заморожування свіжозібраних ягід.

Зокрема Максим Білозьоров відзначив, що в Сербії та Польщі успішного розвиваються сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи. Діяільність кооперативів сприяє заготівлі сільськогосподарської продукції більшими партіями та значновищої якості, а також дозволяє підприємствам планувати виробництво та змешувати витрати. Саме у заготівлі продукції більшими партіями, високої якості на договірній основі і заінтересоване підприємство.

ТзОВ «Галфрост» зацікавленне у співпраці із сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами звирощування полуниць, малинни, смородин, порічок на договірній осноовіта сприяти урозвитку їх діяльності. Керівництво товариства висловило зацікавленсть у співпраці з кооперативом «Смеліна» та заснування сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу в с.Дрогомишль. Господарства жителів с.Дрогомишль спеціалізуються на вирощуванні полуниць.

Для господарств, що започатковують вирощування ягід важлиле значення має отримання косультативної допомоги. Головний агроном ТзОВ «Agro-Frutica» с.Бишків Ірина Кобринець, що спеціалізується на вирощуванні полуниць, малини  професійно надає консультативно допомогу при із вирощування ягід. Особливу увагу п.Ірина приділяє вибору ґрунтів, їх кислотності та сортам, а також якості продукції.

Отже, одним із важливих видів співпраці товариства із сільськогосподарськими товаровиробниками – надання консультативної допомоги.

Важливо не лише виростити ягоди високої якості, певного сорту, але мати гарантований збут. Саме цьому сприяє співпраця ТзОВ «Галфрост» із сільськогосподарськими товаровиробниками.

 

 

 

Переглядів: 1 862