Перший заступник голови зустрівся з аграріями району

У п’ятницю, 25 вересня, під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Віталія Денеги, за участю голови районної ради Володимира Сичака відбулась зустріч з аграріями району щодо зупинення реєстрації податкових накладних Яворівським відділення Городоцької об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Львівській області

Під час зустрічі обговорили головні моменти, що призвели до даної  ситуації, та варіанти найшвидшого вирішення проблеми.

За підсумками наради вирішили звернутись в Головне управління ДПС у Львівській області для подальшого роз’яснення даної проблеми.

Нагадаємо: на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), Верховною Радою України встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України.

У зв’язку з цим податкові органи сконцентрували свою увагу на відслідковуванні господарських операцій платників податків через Єдиний реєстр податкових накладних (надалі – ЄРПН) та зупинення їх реєстрації, у зв’язку з включенням їх до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Законодавчо процедура зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування врегульовано статтею 201 Податкового кодексу України та Постановою Кабінету Міністрів України №1165 від 11 грудня 2019 року (набрала чинності 01 лютого 2020 року), якою затверджені Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі – Порядок зупинення) та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Так, насамперед податкова накладна перевіряється на наявність ознак безумовної реєстрації, які визначені пунктом 3 Порядку
зупинення. Якщо наявна хоч б одна така ознака, то податкова накладна реєструється.

В разі відсутності ознак безумовної реєстрації, проводиться перевірка на відповідність:

  1. Платника податків критеріям ризиковості. У разі відповідності хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податків – реєстрація зупиняється.
  2. Платника позитивній податковій історії. У разі відповідності хоча б одному показнику – проводиться реєстрація в ЄРПН.
  3. Податкової накладної/розрахунку коригування критеріям ризиковості операцій. Відповідність хоча б одному критерію – зупинка реєстрації.

Що ж робити платнику податків, якщо реєстрацію податкової накладної в ЄРПН зупинено?

Необхідно з’ясувати із отриманої квитанції про причину зупинення.

Основними причинами блокування є:

- віднесення платника податку до переліку ризикових платників податків у відповідності до пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків;

- обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов’язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку.

В кожному з випадків необхідно надати пакет документів, не обмежуючись лише первинним документами, а надати і документи на транспортування, зберігання, наявність штату працівників, відобразити наявність економічної вимоги в ланцюгу постачання тощо.

Таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом 5 робочих днів після її отримання. Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку. У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов’язковому порядку зазначається причина такого неврахування. Відмова не позбавляє платника податків права подати Таблицю даних повторно, усунувши вказані первинні причини неврахування.

Отже, в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування необхідно комплексно підходити до аналізу діяльності компанії, можливості здійснення нею господарських операцій, заявлених до реєстрації.

Переглядів: 21