«Пасмо» льону небезпечне карантинне захворювання

                      Розпорядженням голови Яворівської райдержадміністрації від 25 вересня 2018 року № 898/02-06 запроваджено карантинний режим по регульованому шкідливому організму пасмо льону в господарстві ПОП «Наконечне» на площі  10,0 га. Згідно плану розроблено заходи боротьби по локалізації та ліквідації з цим регульованим шкідливим організмом.

 Станом на 01.10.2018р. встановлено, що карантинні заходи ,які розроблялися по боротьбі з карантинним захворюванням «пасмо» льону відповідно до вище зазначених розпоряджень виконуються в повному обсязі.

   Держпродспоживслужба України у Львівській області  з карантину рослин повідомляє ,що  пасмо льону небезпечна інфекційна хвороба льону, що викликається грибом Septoria linicola. Вперше виявлена в Аргентині в 1911р. Поширена в багатьох країнах. Перші ознаки проявляються у вигляді плям на сім’ядольних листочках у фазі «ялинки», а пізніше на стеблах, бутонах і плодах з'являються коричневі плями з чорними крапками — пікнідами (органами спороношення гриба). При сильному зараженні вся рослина покривається плямами, листя, бутони, коробочки засихають і обпадають. Якість волокна і урожай насіння льону, ураженого хворобою, різко знижуються. Збудник розмножується спорами, які поширюються протягом вегетаційного періоду з вітром, крапельками дощу та комахами. Зимою спори не втрачають життєздатності і навесні проростають, утворюючи інфекційні гіфи, проникаючі в здорові тканини рослин. «Пасмо» льону найсильніше проявляється в сирих місцях і низинах при порівняно високій температурі повітря (близько 21 °С). Джерелом інфекції можуть бути заражене насіння, залишки уражених рослин.

  При підозрі на виявлення пасмо льону просимо повідомляти Держпродспоживслужбу у Львівській області за адресою: м.Львів, вул.Вітовського,18 . Тел. 0822613712.

  • Провідний спеціаліст відділу карантину рослин Лариса Ничкало

 

Переглядів: 173