Обережно африканська чума

Африканська чума свиней це інфекційне захворювання, збудником якого є ДНК-вірус. Спалахи цієї інфекції говорять про те, що збудник досить стійкий у зовнішньому середовищі. Його здатність заражати тварин фекально-оральним і контактним шляхом характеризує відмінок багатьох свиней у разі виявлення спалаху. Маючи високу вірулентністю, вірус призводить до загибелі заражених тварин в 50-100% випадків. Ті, що вижили залишаються носіями збудника і стають джерелами зараження здорових особин.

Таким чином, зараження відбувається від інфікованої свині або переносника вірусу, яким можуть бути інші тварини, птахи і навіть людина, при безпосередньому контакті, через корм, підстилку і поверхні, з яким контактував переносник вірусу.

У випадку інфікування, тварина стає млявим, у нього з'являється задишка, пронос з кров'ю, блювота, спрага. Характерною особливістю африканської чуми є наявність на тілі синюшним плям (ціанозу), внаслідок крововиливів, які з'являються не тільки на шкірі, але й на внутрішніх органах. У задніх кінцівках з'являється слабкість, через що тварина практично не варто, далі можуть приєднатися парез і, врешті-решт, параліч. Якщо Супоросная свиноматка інфікувалась, то вона абортіруется. У разі блискавичного перебігу, загибель настає моментально.

Профілактикою африканської чуми є повне знищення всіх інфікованих і контактували тварин, шляхом убивства їх безкровним способом і спалюванням трупів. Корм, гній і малоцінні предмети також спалюються. Зола після спалювання змішується з вапном і закопується. Приміщення піддається дезінфекції. В радіусі 10 км від неблагополучного району все свиня піддаються убієнних, а їх м'ясо йде на переробку і пускається на консерви.

Африканська чума свиней не впливає на здоров'я людини, так як людський організм не чутливий до даного збудника. У разі виникнення спалаху, людина може бути тільки переносником вірусу серед свиней і сприяти подальшому поширенню інфекції.

Переглядів: 442