Нарада щодо переоформлення договорів оренди з ПП “Ротен”

22 березня в Яворівській райдержадміністрації перший заступник голови Ігор Рак провів  нараду щодо оформлення договорів оренди з приватним підприємством  «Ротен»,  яке орендує та обробляє значну чисельність сільськогосподарських  угідь на території Яворівського району.

Участь у нараді взяли: Тисаровський Євген – керівник земельного відділу ТзОВ «Ротен»; Янишівський Іван Васильович – начальник відділу  в  Яворівському районі  Головного управління Держгеокадастру у  Львівській  області; Кавецький Роман Богданович – в.о. начальника  відділу агропромислового розвитку; Доскоч Віра Ярославівна – провідний спеціаліст юридичного відділу та органи місцевого самоврядування

Посівна площа сільськогосподарських культур підприємства на території Яворівського району  в  2016 році  становила 1685,0 га. Під  урожай  2017  року  підприємством посіяно 163,0 га. озимих.

Сільськогосподарські угіддя підприємством орендуються в наступних сільських радах, а саме: Бердихівській, Бірківській, Бунівській, Вороцівській, Домажирській, Дрогомишлянській, Завадівській, Лозинській, Порічанській, Свидницькій, Смолинській, а також розпочато оформлення договорів оренди в Рогізненській сільській раді.

Розмір орендної плати в 2016 році за оренду одного гектара сільськогосподарських угідь ПП «Ротен» по району  відповідно до оформлених договорів складає 401,3 гривні. Орендна виплата сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств  становить: по району  598,0 гривень та області – 1148,1 гривень.  Отже, розмір орендної плати нижчий порівняно із  середньостатистичним  по району на 196,7 гривень або 33,0 відсотки  і в два з лишнім рази із обласним.

Однак, слід відмітити, що значна частина орендованих земель не обробляється. Зокрема, орендовані сільськогосподарські угіддя не обробляються в Дрогомишлянській, Лозинській,  Свидницькій  сільських радах.

Під час зустрічі досягнуто домовленості, що розмір орендної плати за оренду сільськогосподарських угідь ПП «Ротен» в 2017 році значно зросте і становитиме 1300-1800 гривень  в залежності від нормативно грошової оцінки земель, а також проінформує про вирощування сільськогосподарських культур та використання сільськогосподарських угідь по кожній сілкій раді. Планується опрацювати графік оформлення додаткових угод до договорів оренди сільськогосподарських угідь по сільських радах району.

Переглядів: 2 012