Молочне тваринництво – важлива та перспективна галузь для розвитку

  Чисельність поголів’я великої рогатої худоби у всіх категоріях господарств продовжує скорочуватись. Відповідно зменшується виробництво та реалізація молока. Середня реалізаційна ціна молока, що поступало  на переробні підприємства області в першому півріччі від сільськогосподарських підприємств склала 5,3 гривні за одну літру. Собівартість виробництва біля 3 гривень за одну літру. Це всиляє оптимізм, що виробництвом молока зацікавляться інвестори.

        25 листопада 2016 року в.о. начальника відділу агропромислового розвитку Роман Кавецький  спільно із завідуючим Любинської ветеринарної дільниці Богданом Вусом здійснили поїздку у фермерське господарство «Верх» с.Глиниці  голова господарства Степан Стельмах.

      Господарство зареєстровано у 2015 році. Утримується в господарстві 10 голів ВРХ волинської м’ясної породи    та шість голів чорно – рябої худоби. На закупівлю шести телиць чорнорябої худоби господарству з районного бюджету виділено 30 тисяч гривень. Господарство планує подальше збільшення поголів’я  ВРХ, а саме закупівлю чотирьох голів телиць. Поголів’я утримується під навісом. Консультативну допомогу щодо годівлі та догляду за тваринами надає Ярослав Паньків куратор проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

    Господарство самостійно створює виробничу базу на сільськогосподарських угіддях. Це потребує значних затрат. Більш оптимальним варіантом доцільно розглядати використання тваринницьких приміщень, що не використовуються.

   Утримуються в господарстві шиншили  та кролики.

Степан Стельмах переконаний, що розвиток власної справи в перспективі принесе набагато більше користі, ніж виїжджати на заробітки за кордон.

 

Переглядів: 340