Міжнародна агропромислова виставка – знакова подія для сільськогосподарських товаровиробників області

28-30 листопада  2017 року  у виставковому центрі «Південний  - ЕКСПО»  м.Львові проходить міжнародна  виставка. Захід відвідали перший заступник голови районної державної  адміністрації  Ігор Рак, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Васильовський, головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Роман Кавецький, директор ТзОВ ім. Данила Галицького Євген Запотічний, директор ТзОВ «Явір – Інвест.» Володимир Хархаліс, голова фермерського господарства «Нова мрія» Ярослав Прийма, директор ПОП «Наконечне» Степан Хархаліс, директор ПОП «Вікторія» Микола Вус,  фермери Ярослав Родич, Ярослав Лань, Василь Сидорко  та інші сільськогосподарські товаровиробники району.

Свою продукцію представляли вітчизняні підприємства «VELES AGRO» м.Одесса, що спеціалізується на випуску ґрунтообробної техніки,  сівалок, компанія «Ремсинтез» м. Кропивницький - сівалки для посіву сільськогосподарських культур, підприємство «АРІЄС  Україна» - рекламує технічні засоби для подрібнення деревних відходів.

Окрім цього тут була представлена сільськогосподарська техніка іноземних компаній. Зокрема, «ROL/EX» представив набір ґрунтообробної техніки. Компанія «URSUS» представляла трактори, тракторні навантажувачі та інше обладнання.  Отже, сільськогосподарські товаровиробники мають змогу порівнювати ціну та якість техніки.

Важливо зазначити, що для підтримки та стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування прийнята програма «Часткової компенсації сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі у розмірі 20 відсотків вартості закупленої  техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість). Сільськогосподарська техніка вітчизняних підприємств представлених на виставці належить до переліку  для отримання компенсації.

Також на виставці продукцію представили компанії, що спеціалізуються на випуску засобів захисту, насіння, саджанців тощо. Зацікавленість у сільськогосподарських товаровиробників викликають панельні дискусії та конференції, які проходять під час виставки. 29 вересня проходила конференція «Польсько – українська співпраця в агропромисловому комплексі».

Наталя Хмиз  під час  конференції розповіла про аграрний потенціал Львівщини,  проінформувала щодо інвестицій, які залучаються в сільськогосподарське виробництво області, а також відзначила тенденції в експорті сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Спеціалісти із Республіки Польща розповіли про структурні зміни в сільськогосподарському виробництві та досягнуті успіхи.  Країна являється лідером у вирощуванні яблук, смородини, малини та овочів. Фермери сусідньої держави діляться досвідом та набутими знаннями із українськими колегами. Не конкурувати, а спільно просувати   продукцію на ринки інших країн.

Для забезпечення прогнозованих цін на сільськогосподарську продукції  виробники об’єднуються у групи. Значна увага приділяється переробці та забезпечення відповідної якості продукції, а також вивченню попиту на продукцію.

Обмін досвідом – це звичайно шлях до успіху.

Переглядів: 455