Львівщина увійшла в ТОП-5 областей-лідерів за обсягом залучених кредитів в аграрному секторі

У квітні Львівська область опинилась у п’ятірці областей-лідерів за обсягом залучених кредитів в аграрному секторі. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської державної адміністрації з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Станом на 21 квітня 2022 року аграрії області залучили кредитів на суму понад 516 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80 %.

За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» банки надають, зокрема, й аграріям пільгові кредити та державні гарантії на портфельній основі. Ставка становить 0 %. Строк кредитування – 6 місяців. Сума кредиту – до 60 млн грн. Аграрію потрібно забезпечити для застави тільки 20 % від суми кредиту – решту суми гарантує держава. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.

«Наразі банки вийшли на такий темп, що в тиждень по Україні видається кредитів тільки аграріям на суму близько 3,5 млрд грн. На таке пільгове кредитування в бюджеті вже передбачено 25,5 млрд грн, але в перспективі держава має намір наростити фінансування сільського господарства ще більше. Тому закликаємо аграріїв користуватися нагодою та підтримувати в такий спосіб свій агробізнес. Менше ніж за місяць кредити отримали понад 3 тисячі с/г товаровиробників. Тим більше, що банки максимально спростили умови та вимоги до позичальників. А з моменту подачі документів банки надають відповідь протягом всього лише декількох днів щодо свого рішення у видачі кредиту», – розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Перелік банків, які надають відповідне кредитування:

• АТ «Ощадбанк»
  • АТ КБ «ПриватБанк»
  • АТ «ПУМБ»
  • АТ «ПроКредит Банк»
  • АТ «Райффайзен Банк»
  • АБ «УКРГАЗБАНК»
  • АТ «Укрексімбанк»
  • АТ «КРЕДОБАНК»
  • АТ «МІБ»
  • АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»
  • АТ «ОТП БАНК»
  • ПАТ «МТБ БАНК»
  • АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»
  • АТ «Полтава-Банк»
  • ПАТ «БАНК ВОСТОК»
  • АТ «БАНК АЛЬЯНС»
  • АТ АКБ «Львів»
  • АТ «АСВІО БАНК»
  • АТ «ТАСКОМБАНК»
  • АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»
  • АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК»
  • АТ «КІБ»
  • Нагадаємо, для забезпечення сталого проходження посівної кампанії у 2022 році Постановою Кабміну від 12 березня 2022 р. № 274 для МСП - сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.